Pokud se alespoň trochu zajímáte o zdravý životní styl, bylinky a vlastnoručně vyráběné kosmetické produkty, určitě pro vás není jméno Aleny Thomas žádnou novinkou. Úspěšná bloggerka a autorka knižních bestsellerů letos vydala třetí díl z úspěšné série Děláme si to doma sami.

třetí díl knihy Děláme si to doma samiDomácnost, zdraví a kosmetika v rytmu bylinek

Stejně jako první a druhý díl, i tato knížka je neuvěřitelně příjemnou a cennou studnicí zajímavých rad. Zjistíte základy, na kterých pak jsou rozestavěny další recepty, takže vyrábět mohou začít i naprostí začátečníci. A co vás v knížce čeká?

Děláme si to doma sami 3 je rozdělena podle bylinek:

Akát, andělika, bez černý, borovice, čekanka, česnek medvědí, fialka, heřmánek, hluchavka, jahodník, jasmín, jetel, jírovec, jitrocel, jmelí, kakost, kokoška, kopřiva, kostival, levandule, lípa, maliník, pampeliška, pivoňka, rakytník, sedmikráska, šeřík, vlaštovičník, vlčí mák, vřes.

Ke každé bylince najdete nejen její charakteristiku, ale také řadu různých receptů. Za úvodem k bylinkám je obsah kapitoly rozdělený na recepty pro domácnost, domácí kosmetiku a domácí lékárnu. Ať už jsou to recepty pro zdraví nebo na přípravu nejrůznějších kosmetických přípravků. Oleje, másla, čaje, kapky, tinktury, různé druhy mastí, šampony, gely, sole do koupele a spoustu dalších skvělých nápadů.

V základním popisku bylinky nechybí doba sběru, popis rostliny, léčivé účinky, využití v kosmetice, hledání a sběr. V titulu Děláme si to doma sami 3 (Jota, 2018) najdete i odpověď na často hledanou otázku – Jak dlouho mi ta nádhera vydrží?

Udělejte něco pro své tělo a zdraví

Všechny knihy Aleny Thomas jsou přehledné, nápadité, voňavé a krásné. Třetí díl je ale téměř tak velký jako oba předchozí tituly. A že v něm nic nepřebývá. Všechna slova mají smyl a čtenář rady a nápady určitě ocení. Tradičně knihu doprovázejí nádherné pohodové fotografie, které jí dodávají kouzlo. Více než 400 stran je skutečně nabušených informacemi a doba vydání tohoto titulu vyloženě svádí k tomu, podarovat někoho opravdu nádherným dárkem. I když člověk třeba není dvakrát „vyráběcí typ”, při prohlížení a čtení vší té krásy ho okolnosti zkrátka donutí něco voňavého vyzkoušet.

Z knih je hned jasné, že Alena Thomas téměř vůbec nepotřebuje chodit do obchodů. Toho, co si může vyrobit sama doma, je většina. Kromě toho, že pomáhá zdraví, také něco dělá pro přírodu. A teď si můžete rozšířit své rukodělné obzory i vy.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: