Před rokem vyšla první kniha Aleny Thomas plná skvělých nápadů pro zdraví i domácnost. Ihned se stala hitem, a proto je celkem pochopitelné, že nedávno bylo vydáno její pokračování, Děláme si to doma sami 2 s podtitulem: Domácí tvoření od jara do zimy, opět v Nakladatelství Jota.

natisk_Delame si to doma sami II.inddPo knize Aleny Thomas sáhnete nejspíš tehdy, když budete mít potřebu věci „dělat jinak”. A že vám k tomu bude tato příručka velkým pomocníkem. Má totiž velmi široký záběr.

Tentokrát je kniha rozdělena do čtyř hlavních kapitol: jaro, léto, podzim, zima, vybavených předmluvou a vždy čtyř podkapitol: domácnost, jídlo a pití, zdraví, kosmetika.

Titul je opět plný krásných fotografií Lukáše Koňaříka, který se podílel už na prvním titulu.

V novém titulu přibyly tedy potraviny, které kupujeme. Díky tomu si můžeme vyrobit vlastní řecký jogurt, chleba, čerstvou hořčici, kečup, mascarpone nebo třeba prášek do pečiva.

Právě teď na podzim se třeba budou hodit právě Šalvějové bonbony na bolavý krk.

Šalvějové bonbony na bolavý krk

200 g cukru krupice, hrst čerstvých lístků šalvěje, papír na pečení

Pozor příprava je nebezpečná pro výrobu s dětmi. Pálí, lepí se, táhne se….

Do hrnce nasypte cukr a velmi zvolna ohřívejte. Cukr by neměl hned zhnědnout. To byste museli vylít a začít znovu. Cukr má jantarovatět a tát.
Šalvějové lístky nasekejte na malé kousky. Šalvěj se v cukru stáhne a při konzumaci ji sotva ucítíte.
Když je cukr rozpuštěný, odstavte a nasypte šalvěj. Promíchejte a nechte 10 min. stát.
Rozprostřete pečící papír. Karamel trochu ohřejte, aby se s ním lépe pracovalo. Pomocí lžičky naneste na papír a nechte ztuhnout (5 min.)
Přemístěte do dózy s víčkem a užívejte při bolesti v krku.

delame-si-to-doma-sami-2-detoxikacni-maska
Příručka je nejen plná chutných a často i zdravých potravin, ale také obsahuje velmi praktické záležitosti jako například ekologický prací prášek, hydratační krém s allantoinem, gel z dubové kůry, velmi užitečné Kozlíkové kapky proti blbé náladě a domácímu dusnu, ale například také gelový osvěžovač.

Děti budou nadšené třeba z voňavých müsli tyčinek nebo náplně do bublifuku, která jim přinese spoustu radosti.

Pokud jejich nadšení vyústí v rozbitá kolena nebo lokty, sáhnete rádi po Tinktuře z myrhy.

Zimní výživná maska na nehty

3 lžíce ricinového oleje, 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíce šťávy z citronu

Všechny přísady smíchejte v misce.
Ve vodní lázni rozehřejte na 50 °C. Dejte do toho ruce a nechte 15 min.
Umyjte si ruce a proveďte manikúru.

Kniha zaujme všechny, kdo chtějí mít domácnost plnou šikovných nápadů, které si mohou vytvořit doma. Zdravé, šetrné a přírodní přípravky, léky a potraviny, ze kterých budete mít radost a dobrý pocit. Stejně jako v prvním dílu, i tentokrát je kniha Děláme si to doma sami 2 velmi osobní, doplněná spoustou rad, které Alena Thomas velmi ráda sdílí se širokou veřejností.

Z nádherné publikace dýchá pohoda a protože je její součástí řada velice praktických rad a receptů, budete se k ní určitě rádi vracet. Nejen proto, abyste získali užitečné přípravky, ale také, abyste se mohli pokochat krásnými obrázky. Protože je rozdělená na nápady pro celý rok, budete její pozvání rádi přijímat skutečně kdykoliv. Přehledná, profesionálně zpracovaná, populárně naučná kniha od ženy, která chce nejen pro svou rodinu to nejlepší, bude určitě přinejmenším stejně úspěšná jako její starší sestra.

delame-si-to-doma-sami-2-leto

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: