Rádi cestujete po našich krajích? Určitě máte své tipy na zajímavá místa Která místa v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Agentura CzechTourism vyhlásila 4. ročník soutěže o nejlepší turistické atraktivity DestinaCZe 2016. Hlasovat můžete do 30. září 2016.

Foto: archiv NPÚ
Hospital Kuks. Foto: archiv NPÚ

O tom, že loňským absolutním vítězem soutěže se stal zámecký pivovar Frýdlant, jsme psali. Na letošního tahouna se čeká. A opět se hlasuje v pěti kategoriích. Finalisty ze všech regionů, ze kterých veřejnost určí své vítěze, vybírala odborná porota. Zajímavou novinkou letošního ročníku, která přitáhne mladší generaci, je spolupráce s youtubery, kteří představí vlastní reportáže.

„V naší zemi máme bohatou nabídku historických, kulturních a přírodních zajímavostí, které lákají turisty po celém světě na nevšední zážitky a malebné prostředí. Soutěže jako DestinaCZe pomáhají zvýšit povědomí o těchto místech, což má pozitivní dopad pro regiony.  Výběr finalistů jen podtrhuje má slova o jedinečnosti a kráse naší země,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Hlasovat v soutěži může kdokoliv, kdo se zaregistruje na webové stránce www.soutezdestinacze.cz a rozdělí 10 hlasů. Pouze hlasující má právo si vybrat jakým způsobem finalisty podpoří. Bude to každému jeden hlas nebo deset hlasů jednomu z nich?

V kategorii Fénix – jsou představovány objekty, které byly „vzkříšeny z popela“, resp. památky, které prošly obnovou či rekonstrukcí a nyní znovu lákají návštěvníky. Letos se jedná o: hospital Kuks, Národní hřebčín Kladruby nad Labem, Centrum stavitelského dědictví a Knížecí pivovar Plasy, obnovená národní kulturní památka Klášter premonstrátů Teplá a Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou.

V kategorii Po stopách Karla IV. byla nominována místa související s působností a historickým odkazem panovníka Karla IV. V této kategorii soutěží hrady Bezděz a Karlštejn, města Karlovy Vary, Kadaň a Praha.

zamek-loucen-labyrint
Labyrinty Loučeň

Milovníci nevšedních zážitků a cestovatele prahnoucí po novinkách bude zajímat kategorie Trendy novinky 2016, ve které se o vítězství utká zámek Dukovany, přírodní a kulturně historický areál parku Rochus, nově otevřený vojenský prostor Brdy, venkovní areál lázní Velké Losiny a Singletrail Moravský kras.

Příznivci adrenalinu a sportu se určitě zaměří na kategorii Nejlepší zážitek na českých horách, kde budou soutěžit nové cyklotrailové trasy na Klínovci, lanová dráha na Sněžku, Olympijský park Lipno, Stezka v oblacích na Dolní Moravě a nejdelší koloběžkový sjezd v ČR v areálu Kouty.

V kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu se utkají místa, která vyzývají ke strávení rodinné dovolené. Mezi finalisty postoupily Drábské světničky, Květná zahrada Kroměříž, Naučná stezka Beskydské nebe, vodácké zážitky na řece Lužnici a Labyrinty Loučeň.

A co že můžete za hlasování získat? Hlavní cenou je ubytování na zámku ve Žďáru nad Sázavou a pobyt ve Wellness hotelu Diana ve Velkých Losinách. Připraveny jsou také pravidelné týdenní výhry se vstupy a poukazy na služby u jednotlivých finalistů.

Zdroj: CzechTourism

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: