Šťastní lidé mají mnohem více energie, lepší výsledky, jsou kreativnější a řadu dalších skvělých vlastností. Naučit se vnímat svět pozitivně je proto velmi prospěšné a stojí za to, změně věnovat čas. Pomoci vám může i kniha Umění žít pozitivně, která nabízí jednoduché principy.

Umění žít pozitivně

Knihu Umění žít pozitivně dali dohromady Andy Cope a Andy Whittaker a hned jedny z prvních vět, vlévají krev do žil.

„Chcete-li být „úspěšní”, nemusíte se stát někým jiným, než jste. Musíte ale zjistit, v čem jste nejlepší a co vám nejvíc vyhovuje, a pak to dělat častěji.“

Většina lidí má šťastné chvilky, i ty nešťastné. To, že si nepřipadáte úplně šťastní a chcete s tím něco dělat, už je solidní začátek.

Pozitivní lidé se rozhodli být pozitivní

Existují lidé, kteří jsou různě naladěni. Skupinou, kterou se nevyplatí vyhledávat, jsou ti „zaseklí v negativitě”. Říká se jim „vysavači nálady”. Pak je tu většina z nás, která má jak pozitivní nálady, tak i takové ty vyloženě „blbé dny”, a nakonec jsou na světě i „sluníčkoví lidé”. I oni mají propady, ale naprostou většinu času z nich sálá pozitivní energie.

Být pozitivní, pokud nejste posledním typem, není úplně jednoduchá věc. Protože vyžaduje úsilí a trénink, řada lidí to raději vzdává.

Pokud se ale do toho dáte, v tomto úsilí vám dobře pomůže kniha Umění žít pozitivně, určitě nebudete litovat. Pozitivně vnímaný svět přináší mnohem více štěstí a zdraví, protože špatná nálada a stres organismu vůbec neprospívá.

Kniha je plná zajímavých vtipně podaných informací, které si rozhodně potřebujeme uvědomit. Některé skutečnosti víme nebo tušíme, a schází si je poskládat dohromady, aby se daly využít co nejlépe. Spoustu zamyšlení přinese i množství citátů. Vyplatí se jimi procházet, už jen pro zlepšení nálady. Podobně je tomu s vtipnými obrázky od Laury E. Martinové, které provázejí celou knihu.

Konec knihy patří nejen použité literatuře, ale najdete vypsanou i doporučenou literaturu, ve které nechybí Paulo Coelho a jeho Alchymista a mezi doporučenými filmy autoři uvedli filmy Pošli to dál nebo Život je krásný.

ukázka z knihy Umění žít pozitivně
Kniha Umění žít pozitivně je plná grafů, obrázků a vtipných návodů

Titul přináší i různá cvičení, která pomohou ujasnit váš náhled na svět. Umění žít pozitivně dokáže navést na cestu příjemnějšího vnímání. Nepochybuji o tom, že si knihu necháte někde blízko. Je totiž krásné, když máte kolem sebe věci, které snadno udělají váš život veselejším a spokojenějším. Knihu vydala Grada (2018) pod značkou Alferia.

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: