Knihu Karla Nešpora Kudy do pohody vydalo v roce 2016 nakladatelství Portál a stala se bestsellerem v kategorii „Zdraví a životní styl”. Nyní vyšla u Supraphonu jako audiokniha. Namluvil ji sám autor a herečka Tereza Bebarová.

Karel Nešpor Kudy do pohody audioknihaSmích jako lék a další relaxace

Možná už jste se setkali s některou z přívětivých knih, které MUDr. Karel Nešpor stihl napsat. Je jich totiž více než 30. Kudy do pohody se skvěle hodí poslouchat právě v tomto podzimním období. Nabízí řadu možností, jak si zlepšit náladu a uvolnit se. V audioknize najdete vyloženě relaxační prvky jako minuty smíchu. Dozvíte se ale také, jak se správně usmívat a proč se usmívat. Nejen proto, protože smích příznivě působí na druhé, ale i také že prospívá člověku samotnému.

Pokud jste si mysleli, že s kloubem toho moc nesvedete, Karel Nešpor vás vyvede z omylu a ukáže, jak na relaxaci kloubu. Naučíte se zvládat bolest, kterou autor neoznačuje pouze jako problém, ale i jako varování. Mírnění bolesti by se mělo spojit s léčbou příčiny.

Že jóga prospívá lidskému organismu je všeobecně známé, jógovou relaxací pro tělo, mysl a energii se zabývá jóga nidra. Součástí audioknihy je také postup, jak se zklidnit. Příjemný a klidný hlas Karla Nešpora vás provede skutečným odpočinkem.

Chvíle plné odpočinku

Audiokniha obsahuje krátké příběhy z obou autorových populárních knih „Kudy do pohody” a „Jak být milejší”. Brzy zjistíte, že čas strávený s tímto poslechem je velmi příjemný a zklidňující, i díky doprovodné hudbě. Relaxační techniky a meditace budete moci využít vždy, když budete potřebovat odpočinek, i třeba proto, abyste se příjemně naladili ke spánku. 1 hodina 45 minut, je celková doba audioknihy, ze které si vždy můžete pustit příslušnou část, nebo si můžete dopřát kompletní relax a pustit si knihu celou. Některé části načetla herečka Tereza Bebarová a její sametový hlas se výborně hodí k vyprávěním jako Moc hezká pohádka o umazaném kouzelníkovi nebo Nesnáze paní Hedviky.

MUDr. Karel Nešpor je psychiatr se specializací na léčbu návykových nemocí. Věnuje se relaxačním technikám, studiu smíchu, józe a také psaní básní. Detaily autorovy činnosti vám přiblíží osobní web http://www.drnespor.eu/.

Ukázku z knihy Kudy do pohody si můžete poslechnout třeba na audioteka.cz, která věnovala recenzní audioknihu.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: