Od pondělí 26. září na střeše pražského Paláce YMCA v ulici Na Poříčí 12 se bude konat pravidelná „Fit pauza pro kancelářské povaleče“. Každé pondělí od 13:15 hodin až do 10. října, bude pak pokračovat cvičení v tělocvičně tamějšího Sportcentra. 20minutovou rozcvičku povede zkušená instruktorka Věra Beroušková. Ujít by si ji neměli nechat lidé se sedavým zaměstnáním z centra Prahy, kteří si chtějí během polední pauzy protáhnout tělo a setřást tak ze sebe i únavu a stres. Vhodná je plochá obuv, speciální oblečení není nutné. Doporučené vstupné je 30 Kč. Důležitou zprávou je to, že výtěžek ze cvičení stejně jako zisk z pronájmů všech kanceláří v Paláci YMCA, půjde na práci s dětmi a mládeží.

sportovní instruktorka Věra Beroušková na střeše Paláce YMCA. Foto Palác YMCA
sportovní instruktorka Věra Beroušková na střeše Paláce YMCA. Foto Palác YMCA

Jen v samotném Paláci YMCA máme momentálně téměř 100 pronajatých kanceláří a v nich mnoho lidí, kteří se chtějí aspoň jednou týdně zdravě provětrat – na naši střechu zveme ale i všechny ostatní zájemce z centra Prahy. Kvůli kapacitě plochy prosíme jen o registraci předem,“ říká iniciátorka akce a ředitelka Paláce YMCA Petra Otřísalová, podle níž je krátká rozcvička to nejjednodušší, co lze pro zdraví udělat. Střecha je běžně pro veřejnost uzavřená. Odměnou bude také překrásný, duši povznášející výhled na Prahu. Symbolem organizace YMCA je znak s rovnostranným trojúhelníkem a znamená propojení péče o tělo, duši a ducha. „Při nepříznivém počasí se cvičení přesune do tělocvičny: ta se pyšní mimo jiné unikátní klopenou běžeckou dráhou, na níž trénovala třeba Eva Bosáková a Věra Čáslavská,“ dodává Petra Otřísalová.

Cvičení proti bolestem zad s výhledem na Prahu. Foto Palac YMCA
Cvičení proti bolestem zad s výhledem na Prahu. Foto Palac YMCA

Není to poprvé, co se na střeše budovy bude sportovat, už za první republiky tu bývalo unikátní basketbalové a volejbalové hřiště, než plochu z větší části zabrala kotelna.

V památkově chráněné budově multifunkčního Paláce YMCA postavené v roce 1928 stále funguje krytý bazén, posilovna, sauna a řada dalších možností zdravého pohybu.

Podrobnosti o akci, včetně rozpisu témat jednotlivých lekcí Fit pauzy, naleznete na www.palacymca.cz. Zájemci o cvičení se mohou předem registrovat na jednatel@palacymca.cz.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: