Že Chinaski jsou nejen skvělí hudebníci, ale mají také smysl pro pomoc, už ukázali několikrát. Tentokrát se spojili s nevládní organizací SVĚTLO PRO SVĚT a v jejích žlutých barvách poběží 3. května štafetu Volkswagen Maraton Praha. Rozhodli se podpořit projekty na léčbu očí v rozvojových zemích.

Chinaski Světlo pro svět
Chinaski poběží za SVĚTLO PRO SVĚT štafetu Volkswagen Maraton Praha

„Z každého zakoupeného čísla se zaplatí jedna operace  šedého zákalu, která navrátí nevidomému zrak.. Operace v afrických zemích vyjde na pouhých 800 korun a díky této částce můžete absolutně změnit lidský život,“ řekl ředitel SVĚTLA PRO SVĚT Čestmír Hrdinka.
Zájemci, kteří se k hudebníkům chtějí přidat, mají šanci se ještě čtrnáct dnů prostřednictvím SVĚTLA PRO SVĚT registrovat a spolu s Chinaski běžet pro navrácení zraku potřebným.

Michal Malátný, František Táborský a Štěpán Škoch ze skupiny Chinaski se rozhodli podpořit dobrou věc. „Polovina kapely běhá a tak nás oslovila nabídka SVĚTLA PRO SVĚT běžet pro dobrou věc. Už jsme absolvovali půlmaraton a atmosféra závodu je úžasná. Proto si letos rádi zaběhneme maratonskou štafetu a podpoříme zlepšení oční péče v Africe. Vrátit někomu běháním zrak, to zní jako fajn myšlenka,“ vysvětluje František Táborský, kapelník Chinaski.
Podívejte se na klip, ve kterém Chinaski ve žlutých tričkách SVĚTLA PRO SVĚT vyzývají další běžce, aby se k nim přidali a společně absolvovali maratonskou trasu pro dobrou věc.

Na individuální běhy se mohou zájemci registrovat ještě posledních 14 dnů. Navíc každý, kdo se přes nás registruje na maraton, má šanci vyhrát jedno ze tří podepsaných CD skupiny Chinaski,“ přidává další motivaci k účasti na závodu ředitel SVĚTLA PRO SVĚT Čestmír Hrdinka.

Poslední registrace na Volkswagen Maraton Praha jsou možné prostřednictvím webu SVĚTLA PRO SVĚT.

SVĚTLO PRO SVĚT je nevládní organizace, součást mezinárodní konfederace LIGHT FOR THE WORLD, která podporuje nevidomé, zrakově i jinak postižené lidi z rozvojových oblastí. Na světě žije 39 miliónů nevidomých, 90 procent z nich žije v ekonomicky slabých regionech. Vinou nedostatečné zdravotní péče zůstávají nevidomí i ti, jejich slepota by se dala léčit či operativně odstranit. Až 80 procentům nevidomých v rozvojovém světě je možno navrátit zrak. Odstranění šedého zákalu v Africe stojí na rozdíl od ČR pouhých 800 korun. SVĚTLO PRO SVĚT podporuje zlepšení oční péče v nejchudších zemích Afriky, jako je Etiopie, Rwanda, Burkina Faso.

Chinaski je známá česká pop rocková skupina, která v letech 2005 a 2007 vyhrála cenu Anděl, udělovanou Akademií populární hudby. Hudební cenu Český slavík si odnesla již jedenáctkrát, vloni skončila v kategorii skupina roku na druhém místě. Skupina vznikla už v roce 1987, pod názvem Chinaski hraje od roku 1994. Před rokem kapela slavila 20 let existence obřím koncertem v pražské O2 aréně. Loni na podzim kapela vydala nové CD Rockfield a zahájila jarní turné, které je vyprodáno. Píseň Každý ráno vystoupala po měsíci a půl na příčku nejvyšší a stala se nejhranější českou skladbou v éteru. Členy skupiny jsou Michal Malátný, František Táborský, Petr Kužvart, Štěpán Škoch, Ondřej Škoch, Ota Petřina.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: