Spánek za horkých letních nocí nebývá tak kvalitní. Hůř se usíná, potíme se a často se budíme. Máme pro vás ale několik tipů na to, jak se v horkém létě vyspat o dost lépe.

Snížit teplotu v místnosti

Co si v létě přejeme nejvíc je příjemná teplota v ložnici. Jak toho ale dosáhnout, pokud nechceme nebo nemůžeme používat klimatizaci? Důležité je zatáhnout závěsy a žaluzie, aby sluneční paprsky místnost ještě víc nevyhřívaly. Pokud máte ložnici umístěnou na západ, bude to složitější, ale nic není nemožné.

Dalším krokem je vypnout všechnu elektroniku. Každý přístroj, který je zapnutý, vydává teplo a zbytečně ohřívá vzduch v už tak teplé místnosti.

Pokud máte ventilátor, zapněte ho. Vzduch, který rozhání po místnosti příjemně chladí. Ještě více místnost ochladíte, pokud před větrák umístíte nádobu s kostkami ledu.

Tma je důležitá pro dobrý spánek

Aby se nám dobře usínalo, potřebujeme tmu. Pokud do ložnice bude svítit slunce, těžko usneme. Zatáhněte tedy žaluzie i závěsy, zhasněte všechna světla a těšte se příjemnému spánku.

Kvalitní bavlněné povlečení

Nejlepším materiálem, který můžete v létě použít, je bavlna. Bavlna je přírodní materiál, ale velmi dobře z těla odvádí pot a chladí. V létě zahoďte všechna umělá vlákna a používejte jen kvalitní bavlněné povlečení. Na léto se hodí hlavně povlečení v úpravě Mako satén, které je velmi jemné a příjemně chladí. Najdete ho například v nabídce Stella Ateliers, výrobce luxusního bavlněného povlečení.

Nezapomeňte ani na prostěradlo a noční oblečení, které by měly být také z bavlny. Jestli máte v ložnici opravdu horko, můžete své prostěradlo a pyžamo zchladit v lednici nebo mrazáku. Dáte ho do plastového sáčku a na 2-3 hodiny vložíte do lednice. Látka vás pak bude příjemně chladit.

Ošalte mysl barvami

Místnost lze ochladit i vhodně zvolenými barvami. Nevěříte? Pokud v místnosti budou převládat studené tóny, například bílá, šedá, zelená nebo modrá, tělo se bude cítit chladněji. Na léto doporučujeme využít chladné barvy na prostěradla, povlečení a výrazné bytové doplňky.

Věděli jste, že i barva povlečení ovlivňuje kvalitu spánku? Více zde

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: