Den Sv. Valentýna je bezesporu svátek lásky. I přesto ale nemusí být jeho oslavy pouze o romantických večeřích, dárcích či květinách, ale třeba i o dobrých skutcích a naplněném pocitu sounáležitosti. A abychom Vám ukázali, že se dá „láska“ vyjádřit i jinak, přinášíme tipy na tři netradiční akce, kterých se můžete účastnit nejen s partnerem, ale i sami nebo třeba s přáteli. Inspirujte se a oslavte letošního Valentýna tak trochu jinak…

Darujte část sebe

muž má z lásky pro ženu kytici
Z lásky můžete darovat nějrůznější věci. Foto: Pixabay

Podělit se s někým o část sebe je pravděpodobně jedna z nejušlechtilejších podob, jak vyjádřit lásku člověka k člověku. Právě toho jsou si velmi dobře vědoma transfuzní oddělení nemocnic v České republice, a tak se již jako tradičně rozhodla i letos uspořádat Valentýnské odběry krve, během nichž mohou lidé starší osmnácti let věnovat jedinečný dar – nejcennější tekutinu na světě, která zachraňuje lidské životy.

Darovat krev můžete v duchu celé akce například v Brně, Pardubicích, Prostějově a mnoha dalších městech nejenom společně s partnerem, partou přátel, kolegů, ale třeba i sami. A protože byste po darování měli být alespoň nějakou dobu v klidu a odpočívat, vyrazit můžete z nemocnice třeba do kina a následně doplnit červené krvinky dvojkou červeného vína.

Komu letos darujete knihu?

Věděli jste, že 14. února se neslaví pouze svátek všech zamilovaných, ale že na toto datum připadá ještě další, neméně atraktivní „svátek”? Mezinárodní den darování knih, jak už název napovídá, nabádá k darování knih mezi lidmi známými i neznámými, zamilovanými i právě nezamilovanými, blízkými či úplně cizími. Na to komu knihou či knihami uděláte radost, totiž neexistuje žádné pravidlo. Navíc se tyto dva svátky dají skvěle spojit a ve valentýnském duchu darovat knihu z lásky.

Pokud si nicméně stále neumíte představit, jak celá akce funguje, inspirovat se můžete například v knihkupectví Martinus.cz, které se BookGivingDay účastní již po druhé a pro všechny, kdo se chtějí do akce zapojit, natočilo video s tipy na to, komu a jak lze knihy věnovat.  

Darujte něco i sami sobě

Oslavit svátek lásky a zároveň udělat i něco pro svoje zdraví? Tak přesně tuto aktivní alternativu oslavy nabízí nejrůznější podoby Valentýnských běhů v Praze či Plzni, během nichž se příjemnými pěti kilometry nejenom protáhnete, ale navíc díky endorfinům, hormonům štěstí, které tělo při běhu vyplavuje, budete odcházet s dobrou náladou a nabiti energií.

Nikde není napsáno, že oslava svátku sv. Valentýna je pouze pro zamilované páry, a proto na akci neváhejte vyrazit ani, pokud jste právě single. Z účasti na některé z námi vytipovaných akcí si odnesete minimálně hřejivý pocit, a kdo ví, třeba nakonec ani neodejdete sami…

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: