Štěstí je něco, co se ze všech sil snažíme lapit. Možná ale cesta k jeho naplnění není tak komplikovaná, jak by se mohlo zdát. Blanka Vun Kannon je poradkyní Feng Shui a lektorkou programu harmonického života Soul Coaching® a ve své knize Návrat domů pomáhá s nalezením štěstí a sil v naší velmi náročné době.

21. století je pro život velmi náročné především po psychické stránce, kdy se na člověka, a v tomto případě na ženu, klade množství úkolů, které by měla zvládat v pracovním i osobním životě. Aby bylo možné život stíhat a aby nedošlo k vyhoření, je důležité najít rozumnou cestu – nejen k moudrosti, ale i životní rovnováze a především k sobě samé.

Už první cenná slova obsahuje začátek knihy. Jaké máme být?

„Žena, která žije a tvoří ze svého středu. Která nespěchá neustále někam do dáli, protože ví, že jediný okamžik, který žije, je právě teď.
Žena, která zná svou hodnotu a která obohacuje svět jedinečnou krásou své duše.”
(10)

Přesvědčivost knihy korunuje už první z kapitol, která se věnuje autorčině životnímu příběhu – proč se rozhodla zcela změnit svůj život. Návrat domů je plný informací, které možná podvědomě i víme, ale zatím se jimi zcela neřídíme. Pomůže nám si uvědomit hlavní věci a procesy v životě.

Harmonie podle Feng Shui

Blance Vun Kannon pomohlo tradiční čínské učení Feng Shui nebo chcete-li Feng-šuej. A právě to předává dál. Pomáhá hospodařit s vlastní energií, s uvědoměním důležitosti jednotlivých událostí v životě, potřebných a nepotřebných věcech. Všechny kapitoly vede k tomu, aby se člověk navrátil k sobě. Autorka připravila pro čtenáře i 33 cvičení a různé praktické návody. Naučíte se vést si energetický deník, respektovat cykličnost, uvědomit si šest klíčů k harmonickému životu nebo třeba také harmonizující sílu čtyř přírodních elementů. A samozřejmě je tu také důležitá, již zmiňovaná, cesta k sobě. Vše jako celek napomůže k provedení důležitých změn v životě.

„Držte kormidlo svého života ve svých rukou.”
(79)

Za zmínku stojí, že Návrat domů není jen tak nějakou prvoplánově líbivou knihou. Kniha je přesvědčivá už pro životní příběh Blanky Vun Kannon a její osobní zkušenosti.

Knihu ocení všechny ženy bez rozdílu věku, které touží pro nalezení rovnováhy v životě a které chtějí posílit lásku k sobě samé. Může se ale stát, že z knihy budou nadšeni i muži. Návrat domů je sice psán pro ženy, ale není problém informace a moudra z knihy aplikovat i na muže.

Budete si jí listovat a číst jednotlivé inspirace, ale také si ji necháte na knižním stolku a budete v ní čas od času procházet, abyste si přečetli inspirativní motta.

Návrat domů vydalo v roce 2019 nakladatelství Smart Press.

Pošlete článek dál: