Psychoterapie tak trochu působí jako strašák. Přitom se jedná o podpůrnou záležitost, která spoustě lidem pomáhá lépe zvládat situace. Ještě jste neslyšeli o Terapio? Možná pomůže právě vám. Na závěr článku na vás čeká příjemné překvapení.

Pečovat o duševní zdraví by mělo být stejné jako pečujete o tělesnou schránku. Snažíte se správně jíst, pohybovat se, ale péče o duši už zůstává o trochu pozadu. Přitom nároky na člověka jsou stále vyšší a lidé musí zvládat spoustu výzev a psychická stránka tak dostává pořádně zabrat.

Proč využít služeb psychoterapeuta

Do terapie se vyplatí investovat, ale může se stát, že překážkou bude cena. Do konce listopadu přitom můžete využít možnosti pojišťovny VZP, která nabízí 500 Kč na psychoterapeutickou pomoc.

Určitě máte přátele, rodinu, ale právě s terapeutem získáváte něco navíc. Tím je totiž nezaujatý pohled. Terapeut nesoudí, nepřesvědčuje, ale především naslouchá a jediné co žádá, jsou vaše emoce. Ať už jsou radostné, smutné nebo dokonce až násilné, získáváte partnera pro jejich zpracování. Nepotřebujete se obhajovat, jen vám pomůže zpracovat možná i netušené emoce.

Tenhle čas je pouze váš, kdy pečujete o svou duševní stránku. Jedná se o bezpečný prostor, kdy se nemusíte bát, že někdo bude vaše slovat posílat někam dál. Právě platforma Terap.io nabízí terapii formou videohovoru, telefonátu nebo chatu. Zvolíte si metodu, která bude pro vás nejpřijatelnější. Máte možnost si vybrat svého terapeuta (je jich zhruba 35), přičemž každý má jiné zkušenosti a také se liší svou specializací.

Protřídit si myšlenky a zjistit, proč se určité věci ve vašem životě dějí, je velmi důležité. Když byste jim nenaslouchali, mohly by časem vést i ke vzniku vážných problémů.

Pokud máte různé problémy, jako je nespavost, tiky, bolesti v zádech, všechny se mohou zdát „bez příčiny“, ale to může být pouze zdání. Často mají zdravotní problémy i psychosomatickou příčinu. Terapie je vlastně takovou preventivní péčí, která pomáhá uvolnit emoce, aby nenapáchaly zlo.

Zahojit duši je velmi důležité. Přeci když se nachladíte, zlomíte si nohu, necháte o sebe pečovat. Podobně by tomu mělo být i s duší. Je potřeba vědět, že psychoterapie je dlouhodobou záležitostí a ze dne na den člověka neuzdraví. Čím dříve ale začnete, tím lépe.

V platformě Terap.io se snadno orientuje během pár kliknutí se spojíte s ověřeným terapeutem, zvolíte termín a formu a péče o duši může začít.

Ještě jste tuto službu nevyzkoušeli? Máme pro vás možnost vyzkoušet Terap.io sezení. Využijte promokód 6RE9XF15 a užijte si tuto skvělou službu zdarma. Platnost kódu je do 31. října 2021. Platí pro prvních 300 osob.

Zdroj: Terap.io

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: