Už 4.– 5. června na ostrově Štvanice proběhne 3. ročník festivalu živé stravy RawFest. Součástí akce je oslava zdravého životního stylu, sportu a inspirace. Na účastníky čekají nejen nejnovější trendy v přípravě raw pokrmů. K exkluzivním hostům budou patřit Russell James, podle The Times nejlepší britský raw šéfkuchař současnosti, a topmodelka a milovnice živého jídla Helena Houdová. Degustace, kulinářské workshopy a sportovní vyžití a vedle toho i bohatý doprovodný program a zábava pro nejmenší, to vše bude RawFest.

Nejlepší britský raw šéfkuchař Russell James hvězdou třetího ročníku RawFestu
Britský raw šéfkuchař Russell James bude hvězdou 3. ročníku RawFestu

O co se v případě rawfood jedná? O čerstvé jídlo bez lepku, laktózy, přidaných cukrů, konzervačních látek a jiných aditiv. Protože se tyto pokrmy připravují ze zeleniny, ovoce, ořechů a semen za nízkých teplot do 42 °C, obsahují vysoké množství minerálů, vitamínů a jiných zdraví prospěšných látek.

„V roce 2014 vznikl RawFest jako jednodenní oslava živého jídla, dnes je to už tradiční festival, který přináší inspiraci pro bohatší a kvalitnější život. Letošní ročník jsme uchopili jako přehlídku aktuálních trendů v živé gastronomii a zdravém životním stylu v podání výjimečných osobností z různých koutů Evropy,“ popisuje za pořadatele RawFestu Tereza Havrlandová, zakladatelka a majitelka společnosti Lifefood. Upřesňuje: „Návštěvníci mají šanci ochutnat to nejlepší z raw kulinářské alchymie – od vybraných delikates a sýrů přes šťavnaté dezerty až po osvěžující nápoje z exotického ovoce. Naučí se tyto pokrmy připravovat, vyslechnou si zajímavé přednášky, vyzkouší netradiční sporty, ale především si užijí pohodovou atmosféru s exkluzivními hosty a po boku stejně naladěných nadšenců z Čech i zahraničí.“

Topmodelka a milovnice rawfood Helena Houdova hvězdou RawFestu 2016
Topmodelka a milovnice živé stravy Helena Houdová

Hvězdný šéfkuchař Russell James poprvé v České republice

Zářivá hvězda raw gastronomického nebe – Russell James (www.therawchef.com) se aktivně věnuje osvětě živého jídla, vede kurzy rawfood a má početné řady fanoušků po celém světě. Jeho specialitou na RawFestu budou odlehčené chleby a raw sendviče.

Z dalších osobností festival přivítá Pitera Caisera z Německa, který prozradí vše o přípravě a benefitech nápojů z divokých trav. O dobrodružstvích z cest a stravování podle raw povypráví novodobí nomádi, dvojice La France Crue. Vystoupí i oblíbená slovenská bloggerka a milovnice ovocných pokrmů Nikoleta Kováčová z Raw Mother and Daughter.

Helena Houdová připraví šamanský rituál

Helena Houdová je zakladatelkou Nadačního fondu Slunečnice a matkou tří dětí. Světoznámá topmodelka také jako jedna z prvních propagovala veganství. Návštěvníkům festivalu připraví šamanský rituál.

Zvýhodněné vstupenky na RawFest v prodeji

Návštěvníky čekajíRAWFest-109 kulinářské workshopy, ochutnávky menu vyhlášených raw restaurací nebo také přednášky Margit Slimákové, Cecílie Jílkové, Katky Králové z Nevýchovy a další.
Během víkendu poběží lekce jógy, soutěže v paddleboardingu, dynamické sporty nebo tzv. glasswalking neboli chůze po skle. Nejmenší návštěvníci si zase mohou zadovádět ve výtvarných dílnách nebo na boulderingové stěně.

Pořadatelem RawFestu je společnost Lifefood, první a největší výrobce českých raw potravin, který se dnes může pochlubit nejširší nabídkou raw dobrot na trhu. Zvýhodněné vstupenky jsou k dostání v síti GoOut, už od 180 Kč.

Pošlete článek dál: