emanuel-ridi
Foto: archiv Emanuela Ridiho

Již v sobotu 28. března se poběží největší tuzemský půlmaratón.

Emanuele Ridi je nejen uznávaným kuchařem italských pokrmů, ale také pravidelným účastníkem vytrvalostních závodů. Letos se rozhodl registrovat prostřednictvím SVĚTLA PRO SVĚT na nadcházející Sportisimo 1/2Maraton Praha.

Prostřednictvím této registrace Emanuele Ridi zaplatil nejen své startovné, ale také operaci očí pro jednoho nevidomého člověka v Africe, která mu vrátí zrak. „Inspirujte se jím a spojte dobré jídlo se zdravým pohybem a dobrým skutkem pro druhé,“ vyzývá SVĚTLO PRO SVĚT váhající běžce, kteří se dosud neregistrovali na největší tuzemský půlmaratón.

Půlmaratón je jinak vyprodaný, přihlásit se na něj lze pouze přes web SVĚTLA PRO SVĚT www.svetloprosvet.cz , které má ještě k dispozici benefiční startovní čísla.

Nechte se jím inspirovat a udělejte nejen něco pro své zdraví, ale také pro zdraví někoho jiného.

SVĚTLO PRO SVĚT je nevládní organizace, součást mezinárodní konfederace LIGHT FOR THE WORLD, která podporuje nevidomé, zrakově i jinak postižené lidi z rozvojových oblastí. Na světě žije 39 miliónů nevidomých, 90 procent z nich žije v ekonomicky slabých regionech. Vinou nedostatečné zdravotní péče zůstávají nevidomí i ti, jejichž slepota by se dala léčit či operativně odstranit. Až 80 procentům nevidomých v rozvojovém světě je možno navrátit zrak. SVĚTLO PRO SVĚT podporuje zlepšení oční péče v nejchudších zemích Afriky, jako je Etiopie, Rwanda, Burkina Faso.

pulmaraton-svetlo-pro-zivotZdroj: Světlo pro svět

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: