Radost z podzimního dneZamračené a pošmourné počasí má málokdo rád. Se stávajícími podzimními dny je sluníčka pomálu a navíc brzy tma. Všude okolo je spousta rozkašlaných a smrkajících lidí a vy trnete, kdy to postihne i vás. Máte pocit, jako by vám všechno šlo daleko pomaleji, reagujete citlivěji a máte problém se něčím zaujmout? Připravili jsme několik tipů, jak přečkat toto šedivé období.

Užívejte si každého slunečného dne

Vyražte ven do přírody, do parku, třeba i jen na kratší procházku. Sluneční paprsky je třeba lapat, kdykoliv je to jen trochu možné. Zároveň využijete možnosti trochu prohýbat tělo a navíc pozitivně působí na špatnou náladu.
Pokud sluníčko velmi chybí, najděte si vlastní zdroj světla. Světelnou terapii mohou dodat nejrůznější infralampy.

Vybarvěte si byt

Zajímavým doplňkem může být třeba vybarvené listí nebo jiné dekorace.
Zkontrolujte si šatník. Určitě by se vám právě hodilo něco nového v jasných barvách. Uděláte si tak vlastně dvojí radost. Z nové věci i díky živým barvám.

Provoňte si byt

yankee-svicky-cinnamon
Foto: yankeesvicky.cz

Udělejte si radost a nalaďte se na příjemnou vůni. Ať už jsou to třeba citrusy, které dokáží naladit na pozitivní myšlení. Například bergamot nebo v případě úzkosti působí velmi dobře neroli. Proto také bývají citrusy součástí nejrůznějších aromatických směsí na zlepšení nálady. Nebo můžete sáhnout po některé z hotových směsí, případně voňavých svíček, které jsou připraveny pro speciální situace a příležitosti. Kromě příjemné a uklidňující vůně pozitivně na psychiku působí i světlo svíčky.

Vytvořte si rituály

Zvykněte si na pohodové rituály, které vám napomohou naladit se na pohodovou notu. Báječnou variantou je voňavá koupel s kapkou růže nebo zklidňující levandule. Také pomeranč pomůže projasnit zbytek dne.
Jiným rituálem může být třeba poslech CD k uvolnění stresu, nového titulu psychiatra Briana L. Weise.

Braňte se proti nemocem

Kromě potřebného pohybu a pozitivní nálady posilte i imunitu vitamíny skupiny B, C (pokud možno s prodlouženým účinkem), selenem a zinkem. K boji proti infekčním onemocněním je báječným pomocníkem echinacea. Ať už jsou to nemoci dýchacích cest, ale také afty nebo záněty močových cest. Pomáhá také při zánětech středního ucha. Přečtěte si naše rady, jak pomáhat při nachlazení přírodními prostředky.

Zamilujte si podzim

Splíny si snažte nepřipouštět a vsugerujte si, že podzimní čas je krásný. Myslete na kouzelně vybarvenou přírodu vonící spadaným listím. Užívejte si vší té barevné a jedinečné krásy. Ostatně čas, který zbývá do doby, než se dočkáme zimních zářivých dnů, vlastně ani není tak dlouhý.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: