uvolneni_stresu_dosazeni_vnitrniho_klidu_weissKnihu Briana L. Weisse Uvolnění stresu, dosažení vnitřního klidu vydalo nakladatelství Metafora právě včas. Ve dnech, kdy se dostává na knižní pulty je podzim ve své plné síle, dny se krátí a nebe je často velmi šedivé. O dešti ani nemluvě. K tomu všechny ty mnohdy i zbytečné stresy, které v sobě ukládáme. Protože na kouzelné letní dny plné paprsků si budeme muset ještě nějaký ten měsíc počkat, je třeba s depresemi a stresem zatočit jiným způsobem.

Můžete to zkusit třeba právě pomocí knihy a antistresového CD amerického psychiatra a autora Briana L. Weisse (*1944). Tento absolvent lékařské fakulty univerzity Yale je i bývalým přednostou psychiatrie v nemocnici Mount Sinai v Miami. V současné době se věnuje seminářům a školením na základě dosavadních bohatých zkušeností. Jeho knihy patří mezi velmi oblíbené. U nás už nakladatelství Metafora vydalo třeba tituly Jen láska je skutečná nebo Jedna duše mnoho těl.

Autor se v knize s podtitulem: „Od nepohody k nalezení vnitřního míru” nejprve věnuje podstatě stresu a důvodům, proč k němu dochází a jak tento nepříjemný a ničící faktor funguje. Rozebírá známky a příznaky. Jedna z kapitol vypráví o posttraumatické stresové poruše nebo se můžete dozvědět příklady klinických případů. Také se věnuje třem metodám ke snížení stresu, jak kontrolovat dech a svalstvo, jak využít svou psychologickou převahu nad stresem a nakonec i jak využít duchovní rovinu.

Potud informace o knize, která je i sama o sobě zajímavá. Skutečný přínos hlavně můžete pocítit z nahrávky, která je součástí této knihy. Vyzkoušíte si to, nač autor knihy často v textu odkazuje. Pokud byste se chtěli vrátit k některým pasážím z CD můžete si je přečíst v knize, protože obsah nahrávky knihu Briana L. Weisse uzavírá.

Za velký bonus relaxačního CD lze považovat velmi příjemný a uklidňující hlas Miroslava Jandáčka, doplněný klidnou hudbou.

Necelých čtyřicet minut protistresové nahrávky pomůže příjemně uvolnit tělo i duši. Budete si připadat jako po regenerační péči.

Vydalo nakladatelství Metafora, obsahuje 38 min CD, překlad Drahomíra Michnová, 249 Kč.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: