Slavná britská kuchařka a propagátorka zdravého stravování Ella Woodward poprvé navštíví Českou republiku. Setkat se s ní budete moci koncem března třeba na knižním festivalu KNIHfest.

Ella Woodward. Foto © Tommy Clarke
Ella Woodward má i u nás řadu fanoušků. Foto © Tommy Clarke

Ella Woodward je velmi populární foodblogerka, jejíž recepty jsou zaměřené na zdravý životní styl. Česky vyšly dvě její knihy Lahodně s Ellou (Omega, 2015) nebo Lahodně s Ellou každý den (Omega, 2016). Ochutnat jste mohli její šťávy nebo třeba müsli tyčinky.

V případě Elly nesouvisí zaměření knihy s módou, ke změně stravy ji přivedly velké zdravotní potíže. Kromě bolestí hlavy a závratí ji trápila velká únava. Přišla i diagnóza – vzácný syndrom posturální tachykardie. V podstatě se jedná o neléčitelnou nemoc a pacient se s ní musí naučit žít. Ella se rozhodla změnit způsob stravování a zaměřila se na celostní medicínu.

O své kuchařské pokusy a omyly se začala dělit se čtenáři prostřednictvím blogu Deliciously Ella. Zjistila, že lépe jí bude bez cukru, lepku, mléčných výrobků i chemických přídatných látek. Díky tomu se jí podařilo zvítězit nad příznaky nemoci a zaujala tak spoustu lidí.

V současné době patří tato propagátorka veganství mezi nejprodávanější autorky kuchařek, její recepty využívají pro zpestření i strávníci, kteří mají rádi pestrou stravu.

Pokud vás tato food blogerka zaujala, můžete se s ní setkat během několika příležitostí.
21.03.2017 od 17:00 Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22, Praha.
22.03.2017 od 17:00 OC Letňany Praha.

Čtenáři se už mohou těšit na duben, kdy vyjde alší kniha Elly Woodward: Lahodně s Ellou: džusy a smoothies pro každý den, v květnu nás pak čeká titul Lahodně s Ellou a přáteli.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: