Z uzených žeber můžete připravit výbornou polévku. Využít do ní můžete zbytky rýže, ale také kroupy. Máme recept na chutnou uzenou polévku.

Tato polévka bývá spojována s masopustem. Ten vychází na období 6. ledna až do Popeleční středy, která letos připadá na 2. března 2022. Pokud by vás zajímaly další dny, tak masopustní pondělí bude 28. února 2022 a masopustní úterý připadá na 1. března 2022.

Polévka je přesnídávková, takže příjemně zasytí, obzvlášť když využijete kroupy. Kroupy jsou zdravou variantou, která se skvěle hodí do této polévky. Kroupy se nepřipravují dlouho, za půl hodiny mohou být uvařené. K jejich vaření se doporučuje přidat lžíce tuku (třeba sádlo). Trávení ale prospějete, když kroupy necháte přes noc namočené.

Uzená polévka s rýží

Co budete potřebovat?

1 kg uzených žeber, rýže/kroupy, střední mrkev, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 2 ks bobkový list, 5 ks nové koření, 8 ks celý pepř, 2 litry vody.

Uzený vývar můžete připravit během hodiny, ale pokud má být silný, můžete ho nechat probublávat i několik hodin. Kroupy se vaří zhruba půl hodiny.

Na vývar nechte vařit ve dvou litrech vody uzená žebra nakrájená na kusy, bobkový list, nové koření, pepř. Nakonec přeceďte a kosti oberte. Maso vraťte do vývaru. Na másle jemně osmažte cibulku a ke konci přidejte mrkev. Krátce ji osmažte. Vše nasuňte do vývaru. Přidejte prolisovaný česnek, dochuťte solí a pepřem. Navrch můžete posypat talíř polévky nasekanou petrželkou.

Pošlete článek dál: