Meloun je skvělým osvěžením. Výborné je si ho dát jen tak na kousání. Můžete z něj ale připravit různé nápoje a saláty. Vyzkoušejte kombinace chutí.

Meloun se hodí nejen do ovocného salátu, kam přidáme i další šťavnaté druhy ovoce. Využijeme ho i s těstovinami a zeleninou. Ať už si připravíte nápoj nebo salát, hodí se, když nemusíte vyzobávat pecičky. Na přípravu jídel jsou proto ideální bezpeckaté melouny.

Těstovinový salát s melounem a cizrnou

¼ bezpeckového melounu, 100 g těstovin, cizrna v plechovce, rajčata, jarní cibulka, olivový olej, bazalka nebo tymián na ozdobení, sůl, pepř

Těstoviny uvařte a smíchejte s cizrnou. Přidejte na kostky nakrájený meloun, rajčata a také pokrájenou jarní cibulku. Salát dochuťte pepřem a solí a zakápněte větším množstvím olivového oleje. Na závěr podle chuti ozdobíte bazalkou nebo tymiánem.

Ovocný salát s medovou zálivkou

Tento salát je vyloženě vitamínovou bombou. Nejenže skvěle chutná, ale i úžasně vypadá a hodí se na každou oslavu a výjimečný oběd nebo večeři.

¼ bezpeckatého melounu, balení malin, balení borůvek, mango, máta, citron, pomeranč, med, skořice

Ovoce nakrájejte nejlépe na stejně velké kousky. Připravte si medovou zálivku: z poloviny pomeranče a citronu vymačkejte šťávu, přidejte skořici a dvě lžíce medu. Tu pak nalijte na salát, který ozdobte mátou.

Osvěžující pěna z melounu a kokosového mléka

Letní nápoje ve vedru mohou být i velmi exotické. Takový si můžete připravit z melounu a kokosového mléka. Nápaditá dobrota má velmi osvěžující chuť.

¼ bezpeckatého melounu, kokosové mléko, maliny, kokos, máta

Smíchejte nakrájený meloun s malinami. Přidejte několik lžic kokosového mléka a kokos. Celou směs vložte do mixéru a rozmixujte. Nechte ztuhnout v mrazáku. Když je směs zmrzlá, přendejte ji znovu do mixéru a lehce promixujte, dokud nevznikne zmrzlá pěna. Servírujte ozdobenou kokosem, mátou a s brčkem.

Melounová limonáda s mátou

Melounová limonáda s mátou je docela obvyklá. Co ale ještě přidat snítky tymiánu? Tento letní nápoj vás bude bavit.

¼ bezpeckového melounu, hrst jahod, čerstvý tymián, ½ citronu

Do lahve nakrájejte všechno ovoce a vymačkejte polovinu citronu. Přidejte tymián a zalijte vodou. Nechte v lednici stát alespoň půl dne – voda nasaje jemnou příchuť melounu a jahod. Limonáda je skvělá s ledem uprostřed léta. 

Zdroj: www.nejlepsimelouny.cz

Pošlete článek dál: