Motají se vám děti při vaření neustále pod nohy, chtějí pomáhat, dostat vlastní úkol? Není nic snadnějšího, prostě jim ho dejte a zaměstnejte je. Autorka Eva Taková vám s tím pomůže svou knihou Kuchyně. Dětem vstup povolen. Tuto nevšední kuchařku vydalo nakladatelství Jota.

natisk_Kuchyne_Detem vstup povolen.inddKuchyně. Dětem vstup povolen je názvem kuchařky, ale rovněž heslem, s nímž vás autorka Eva Taková zve ke čtení. Autorka radí, že je lepší děti v kuchyni zaměstnat a naučit správně pracovat, než je neustále vyhazovat. Vaření s dětmi je sice pomalejší a svým způsobem namáhavější, ale nikdo vám ani vašim dětem pak nesebere vzpomínky na veselé hodiny u kuchyňského pultu.

Kniha s názvem Kuchyně. Dětem vstup povolen není jen obyčejným souborem receptů. Autorka vybrala jednoduché a zdravé recepty na polévky, saláty, hlavní jídla, dezerty i nápoje, takže si děti mohou složit celé menu. Abyste se je nebáli do kuchyně pustit, přidává Eva Taková rovněž pravidla a základní poučky pro malé kuchaře. Nebojte se však, že by se vaše děti u vysvětlování základních pojmů nudily. Vše je podáno formou karetních i nekaretních her vhodných a přímo vybízejících ke hraní v kuchyni.

nesmazeny-syrPovede se nějaký výtvor malému kuchtíkovi tak krásně, že byste jej nejraději ani nejedli? V klidu si dobrotu vychutnejte, když jste si ji předtím vyfotografovali. U každého receptu najdete totiž místo na vlepení fotografie na památku. Nevšední kuchařka je doplněna o veselé ilustrace a vyvedena v praktické kroužkové vazbě.

Autorka článku vyzkoušela recept na nesmažený sýr, jehož výsledek můžete posoudit na fotografii. Návod na přípravu i seznam surovin je snadný a srozumitelný. Vaření se tak určitě nebudou bát děti ani jejich dospělí.

Otevřete svou kuchyni dětem a naučte je, jak se v ní bezpečně pohybovat. Možná to nebude dlouho trvat a dočkáte se skvělé domácí večeře či slavnostního oběda, aniž vezmete vařečku do ruky.

nesmazeny-syr (2)
Nesmažený sýr

KUCHYNĚ. DĚTEM VSTUP ZAKÁZÁN, Eva Taková
Vydalo nakladatelství Jota, v roce 2015
www.jota.cz

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: