Vynikající chuť, krásná na pohled, připraveno z čerstvých sezónních surovin, efektně naaranžované a podle vlastní originální receptury. Tak by měla vypadat vítězka Velké zmrzlinové soutěže. Začíná 17. července a končí 17. srpna. Zúčastnit se jí může zdarma jakákoli cukrárna, kavárna či restaurace, která nabízí zmrzlinu kdekoliv v České republice. Podniky budou prostřednictvím mobilní aplikace Yelp hodnotit sami zákazníci. Rozhodnou mlsné jazýčky a následně udělené hvězdičky.

4_Nová super ovocná švestková z Ovocného Světozoru_foto Ovocný Světozor
Nová super ovocná švestková zmrzlina, Ovocný Světozor. Foto Ovocný Světozor

Tip na nejlákavější mraženou laskominu může přes Yelp přispět kdokoli. Musíte mít pouze staženou příslušnou aplikaci, ať už do chytrého telefonu nebo přes webový prohlížeč. Ochutnáte dobrou zmrzlinu a ohodnotíte ji.
Doporučení k nám nepíšou vybraní recenzenti, ale úplně běžní zákazníci – aktivní lidé, kteří ve svém okolí objevili nějakou zajímavou službu a chtějí se o svou zkušenost podělit s ostatními,“ říká organizátorka soutěže Michaela Plesníková, ředitelka české pobočky Yelp. Velká zmrzlinová soutěž je vyhlášena od 17. července, na který letos připadá Národní den zmrzliny (svátek je oblíbený v USA už od poloviny 80. let).

Nejlepší zmrzliny letošního léta

2_Lákavé zmrzlinové růžičky ze zmrlinářství Amorino_foto Amorino
Zmrzlinové růžičky ze zmrzlinářství Amorino. Foto Amorino

Soutěže o podnik s nejlepší zmrzlinou se může připojit kterákoli cukrárna, kavárna či restaurace s letní zmrzlinovou nabídkou. „Vítáme všechny, kteří by chtěli dát o své skvělé zmrzlině vědět ostatním,“ vzkazuje možným účastníkům Michaela Plesníková.

Mezi soutěžní podniky se tak může dostat třeba oblíbený Ovocný Světozor s kolekcí vyhlášených super ovocných zmrzlin, včetně těch nejnovějších, ananasové a švestkové. Láska i nostalgie dýchne z nabídky italského zmrzlinářství Amorino. Právě otevřená pobočka na Malé Straně dává zmrzlinu do kornoutku naaranžovanou v podobě lákavých růžiček. Mezi jejich ovocnými sorbety a mléčnými gelaty nechybí ani lahodný veganský čokoládový sorbet s certifikátem BIO. Neobvyklé zmrzlinové pochoutky si můžete vychutnat v populárním podniku Cacao Prague poblíž Náměstí Republiky: všechny dobroty odpovídají trendům zdravé výživy a jsou vyráběny podle vlastních receptů, včetně lahodného mraženého pistáciového dortu. Čerstvou zmrzlinu bez chemie, vyrobenou podle prvorepublikových receptů i podle momentální nálady nebídnou také ve vinohradském Zmrzlináři. Polovinu z jejich denně obměňovaného menu tvoří vždy sorbety, které jsou vhodné pro vegany a pro lidi s intolerancí na lepek či laktózu.

Jak a kde hlasovat

3_Mražený pistáciový dort z Cacao Prague_foto Cacao Prague
Mražený pistáciový dort z Cacao Prague. Foto Cacao Prague

Hlasy mohou lidé dávat na Yelp dávat pomocí hvězdiček, připojit mohou i slovní komentář. Nejlépe hodnocená zmrzlina z konkrétního podniku bude vyhlášena 17. srpna na webových stránkách služby Yelp. Tam jsou každý týden uveřejňovány zajímavé tipy na ověřená místa, která by neměla ujít vaší pozornosti. Ocenění se navíc dočká i 10 nejaktivnějších recenzentů, kterým služba nabídne zdarma účast na nejrůznějších gurmánských ochutnávkách.

Jako vznikl Národní den zmrzliny? Tradici slavit tento svátek třetí neděli v červenci založil v USA v roce 1984 prezident Ronald Reagan, velký milovník zmrzliny a této oblíbené národní pochoutce věnoval rovnou celý měsíc červenec.  Právě v USA, kde se zkonzumuje nejvíc zmrzliny na světě, vznikl o 21 let později i Yelp.

5_Sladká specialita ze Zmrlináře_foto Zmrzlinář
Sladká specialita ze Zmrzlináře. Foto Zmrzlinář

Více o podmínkách soutěže najdete na yelp.cz/events

Aplikaci podle typu zařízení lze stáhnout na
Apple: app.adjust.com/ry1gff
Android: app.adjust.com/d3r3q7

Yelp je celosvětově rozšířená aplikace pro mobilní telefony, která se zaměřuje na vyhledávání a hodnocení lokálních podniků a služeb, která od roku 2013 působí i v České republice.

Zdroj: TZ Yelp

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: