Iveta Fabešová je oblíbená moderní cukrářka. Tentokrát se pustila do zpracování tradiční kuchařky Marie Sandtnerové. Vznikla z toho kouzelná kuchařka, jejíž recepty zkrátka nutně potřebujete vyzkoušet.

Skvělá cukrářka se nechala inspirovat tradičními recepty Marie Sandtnerové. Výsledem je čtyřicítka ověřených receptů na oblíbené české cukroví. Díky Ivetě Fabešové získaly moderní podání. Vánoce si tedy můžete dopřát s recepty v lehkém stylu. A co v kuchařce najdete?

Kuchařka je rozdělena do čtyř kapitol: Lanýže, cukroví do košíčků a likéry, dále Rohlíčky, chlebíčky a dezerty k obědu, třetí je Krémové cukroví a ostatní a závěrečnou kapitolou jsou Dorty a košíčky.

Co se týká receptové části, každý recept obsahuje nejen délku přípravy, ale také výsledný počet kusů, což se pro představu vždy hodí. Pokud je potřeba odležení těsta, i tuto informaci najdete v úvodu receptu. Samotný popis receptu je srozumitelně popsaný a někde nechybí ani cenné tipy od Ivety. Velmi sympatické jsou nezdobené perníčky, protože pro někoho může vypadat proces zdobení jako noční můra. Skvěle chutnají i tak.

Co mám opravdu ráda na řemeslné práci, je to, že zároveň hladí duši.

Iveta Fabešová

Velmi lákavé jsou méně známé vanilkové koblížky. Luxusně vypadají i ořechové hvězdičky. Stejně působí i novoroční dort, který je ale náročnější na rozdíl od čokoládového vánočního. V kuchařce najdete známé i pozapomenuté cukroví a dezerty, ale ochutnat byste potřebovali všechny.

Kuchařce nechybí ani osobní úvod Ivety Fabešové, ale i postup na pleteníí vánočky, plnění cukrářského sáčku, postup na korpus na tartaletky, košíčky, vše doplněno nejen textem, ale i fotopostupem. Nejdete tu také přehled různých druhů polev

Fotografie kuchařce mohou dodat kouzlo nebo ji naopak potopit. V případě Marka Bartoše se jedná o fotografie přesně v duchu stylu Ivety Fabešové. Jednoduché a krásné. Čisté a nepřekombinované, které skvěle ladí s titulem. V kuchařce najdete i nádherné ilustrace Vladimíra Staňka, které vyvolávají velmi hřejivé pocity z vytvořené atmosféry plné důvěrnosti. Závěr knihy obsahuje přehled receptů v textové, ale i fotografické podobě. Vybírat si cukroví a další dobroty podle fotografií je skvělým nápadem.

Iveta Fabešová prozradila, že kuchařku vytvářela s velkým respektem k Sandtnerové. Zkrátka se setkaly dvě kuchařské ikony. A dopadlo to na výbornou. Kouzelná kuchařka je navíc plná optimismu, který každý potřebuje pravidelně dávkovat.

Nakladatel: XYZ, 2022, fotografie: Marek Bartoš, ilustrace: Vladimír Staněk, 176 str., 469 Kč

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: