Od dnešního dne jsme pro vás připravili další seriál. Bude vycházet o víkendu a upozorní na řadu zajímavostí, které nás zaujaly a na které se můžete v příštím týdnu těšit. Namixujte si vjemy.

podfukJedete na dovolenou a nevíte co s sebou za čtivo? Kromě našich knižních tipů si nenechte ujít ani Podfuk. Janet Evanovich a Lee Goldberg dali dohromady skvělou, zábavnou a akční story, která je navíc velmi sexy. A oč že se v ní jedná? ON je lupič – podvodník, ONA zase federální agentka, která ho už přes pět let touží zatknout. Nastala ale chvíle, kdy spolu musejí začít spolupracovat. Jenže to spíš vypadá, že se dřív zabijí. Vtipné detektivní romány nejsou jsou velmi vzácnou záležitostí a byla by škoda, si nechat příběh uniknout. Vydal MysteryPress. Pokud si chcete přečíst podrobnější recenzi, navštivte náš partnerský portál Centrum detektivky.

Ochutnejte

Pokud ujíždíte na ovocných nápojích, určitě znáte UGO bary. Od 21. června vás v nich čeká několik letních novinek. Úplnou novinkou je veganský mix, jehož základem je sójové mléko, které doplňuje exotické mango, sytý banán, jablko, citron a maliny, které dodají nápoji zajímavou barvu a efekt.
UGO_lahvicky_kolaz (2)V jednom ze sezónních drinků najdete tři druhy melounů: meloun vodní, cantaloupe, i žlutý a k tomu kapku citronu.
Stálicí letního menu je kombinace meloun, jahody, máta a limetka. Následují dvě novinky – svěží grep, jahody, jablko a green smoothie s oblíbeným avokádem, špenátem, ananasem, banánem a pomerančem.
Pět osvěžujících letních kombinací bude UGO Freshbarům a Salateriím si budete moci vychutnat do 19. září. Ceny drinků začínají na 73 Kč za 300 ml, nápoj se sojovým mlékem pak stojí 78 Kč za 300 ml.
Další změnou u UGO jsou lahvičky. Nejenže mají větší objem, ale na etiketách najdete nově původ ovoce a zeleniny a jsou celkově přehlednější. V nových lahvičkách najdete i dva zcela nové druhy 100% nepasterovaných šťáv. Při cestování by se mohly hodit příchutě pomeranč + mrkev + jablko + zázvor a první lahvičkové green smoothie špenát + jablko + máta + citron.

Pozapomenuté památky

Česká Miss pro obnovu památek je název nového televizního cyklu na regionalnitelevize.cz. Vznikl ve spolupráci s projektem Česká Miss a Národním památkovým ústavem ČR. Za úkol má zapojit veřejnost do péče o historicky významné, ale dnes trochu pozapomenuté památky, a spojit prestižní jméno soutěže Česká Miss s touto činností. Součástí projektu je veřejná sbírka na obnovu konkrétních částí vybraných památek spravovaných NPÚ. Na projekt se můžete podívat zde: http://www.regionalnitelevize.cz/cz/2-region.html

Výletujeme

Na závěr pro vás máme několik tipů na výlety. Příští týden přichystá Noční prohlídky hrad Lipnice (23. července). 23. července také pořádá večerní prohlídky klášter Zlatá Koruna a 21. až 23. července hrad Buchlov během Buchlovské noci s černou paní. Na Lucemburky na Křivoklátě se můžete jít podívat 22. a 29. července.

Foto: archiv NPÚ
Foto: archiv NPÚ

Pokud patříte mezi milovníky vína, zavítejte na hrad a zámek Bečov, kde 22. a 24. července proběhne Degustace vín, edukační program spojený s degustací vín ze stejných oblastí, ze kterých pochází vína bečovského „tekutého pokladu“.

Od 23. do 30. července budou znít na zámku v Náměšti nad Oslavou Folkové prázdniny.

Kouzelný sobotní večer zajistí 23. července tentokrát citrusová Tančírna zámku Kratochvíle.

Klášter Kladruby a jeho Archiv vůní potěší kursem 22. – 24. července Léto vůní Kladruby – Klášterní byliny a vůně, a 30. července komorním festivalem chutí a vůní Kladrubské klášterní delikatesky.

V sobotu 23. července zve Skanzen Jižní Valašsko ve Valašských Kloboukách na historický program Turci jdou… Akce připomene smutné události ze 17. století, kdy musela Morava čelit vpádům Turků a uherských povstalců. Součástí bude i řemeslný jarmark, kulturní program a hlavně historická bitva o město. Začátek je v 9, vstupné je dobrovolné.

Buchlovice na Uherskohradišťsku v sobotu 23. 7. provoní tradiční Festival česneku. Součástí festivalu bude řada doprovodných akcí, mimo jiné 14. Mistrovství republiky v plivání česneku do dálky (na trávě). Pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Program se uskuteční od 10 do 18 v městečku a v areálu zámku.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: