Kelly Pfeifferová je autorkou populárního blogu o výživě Nosh and Nourish. Když se jí pomocí změny stravování podařilo zhubnout 23 kilogramů, rozhodla se poradit i ostatním. Chutné, zdravé a rychlé recepty a články se objevují i v časopisech zvučných jmen, jako jsou Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Elle a další. V únoru vydala Metafora její knihu Superpotraviny do všech jídel.

O jeden ze tří výtisků můžete soutěžit do 3. dubna 2016.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora.

Anotace:
superpotraviny-do-vsech-jidelRychle, zdravě a lahodně – snadná cesta, jak jíst dobře!

10 superpotravin pro zdraví celé rodiny

QUINOA * CIZRNA * KADEŘÁVEK * SLADKÉ BRAMBORY * BORŮVKY * VEJCE * MED * KOKOSOVÝ OLEJ * ŘECKÝ JOGURT * VLAŠSKÉ OŘECHY

Většina z nás dokáže alespoň některé ze superpotravin vyjmenovat a vědí, že by je měli jíst. Málokdo už však ví, jak je používat a jednoduše zařadit do svého stravování. Kniha Kelly Pfeifferové představuje deset nejlepších superpotravin a snadnou cestou radí, jak s nimi chutně a zdravě vařit, a udělat z nich součást každodenního jídelníčku.

Přehledné řazení pomůže každému lehce a rychle se sestavením celého jídelníčku. Autorka poskládala recepty postupně, od snídaně či brunche, přes chutný oběd či večeři, po saláty a dezerty. Každý z receptů obsahuje minimálně dvě, častěji však čtyři až pět superpotravin. Jsou vždy uvedeny na úvod předpisu.

K nastartování dne se nabízí báječné borůvkové palačinky či muffiny, zdravá míchaná vajíčka s kokosovým olejem, sendviče s vajíčkovým salátem, k obědu nebo večeři hummus s vlašskými ořechy či kuřecí salát s medovou hořčicí. A buďte si jisti, že se doma zapráší i po brownies s quinoou, pekanovém koláči nebo quichi se šunkou a sýrem feta.

Jestliže jste se doposud superpotravin obávali, tato kuchařka vaše obavy rázem rozptýlí. Neuvěříte, jak je vaření s nimi snadné. Nejen ti nejpohodlnější kuchaři záhy zjistí, že pokrmy se superpotravinami jsou zdravé a chutné a jejich příprava je navíc neuvěřitelně jednoduchá.

Nakladatel: Metafora, 176 str., paperback, 379 Kč

Ochutnejte z knihy.

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek a podělte se o ně s přáteli.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: z ukázky na metafora.cz: Pekanový koláč, v knize: Quiche z quinoového těsta

Výherci: Monika Pilecká; Soňa Palová, Naděžda Křičenská

Pošlete článek dál: