Titul Jak utéct času? věnovaný odhalení tajemství devadesátileté hvězdy atletických oválů Olze Kotelkové navazuje na další knihy, které se staly světovými bestsellery o běhání a zdravém životním stylu Zrozeni k běhu a Hledání ultra.

Jak utect casu_PREBAL.inddChceme být zdraví a šťastní co nejdéle, a proto hledáme univerzální recept na dlouhý a spokojený život. Existuje takový návod? Oceňovaný novinář Bruce Grierson ukazuje, že ano! Při pátrání po tajemství šťastného a dlouhého života se autor rozhodl zaměřit na nejstarší obyvatele planety, mimo jiné i na devadesátiletou sportovkyni a držitelku desítek světových rekordů Olgu Kotelkovou (2. 3. 1919 – 24. 6.2014) a po mnoha letech strávených s touto výjimečnou sportovkyní, rozhovorů s desítkami vědců a lékařů, účastí v mnoha experimentech a laboratorních testech se mu nakonec podařilo objevit důvody, proč se mnozí lidé dožívají delšího věku než jiní.
Kniha Jak utéct času? není knihou o sportu v pozdním věku, ale návodem, jak vést šťastný a spokojený život. A k němu prostě sport neodmyslitelně patří.
A přitom nezáleží na tom, zda se začnete hýbat v deseti nebo šedesáti. Lidské tělo představuje geniální systém, který zakrní, když ho nebudeme překvapovat novými výzvami, ale dokáže se po letech v nečinnosti úžasným způsobem zotavit.
„Nemusíte dosahovat světového rekordu, ale pokud si prodloužíte četbou této knihy život o jediný den, nebyla to marná investice. A o kolika jiných knihách to můžeme říci,“ říká Tomáš Dimter, Product Manager divize Knihy, vydavatelství Mladá fronta.

Spolu s nakladatelstvím Mladá fronta jsme pro vás připravili soutěž o 3 výtisky této knihy.

O jeden z nich můžete soutěžit do 9. července 2015.

Anotace:

Tajemství devadesátileté sportovkyně
Ode dne, kdy bylo Olze Kotelkové devadesát let, představovala problém pro organizátory všech atletických závodů seniorů, jichž se zúčastnila: S kým bude soutěžit, když ve své kategorii neměla soupeřku? Nakonec závodila s muži a porážela je. K běhu přidala také skok daleký, golf, vrh koulí…
A přestože začala sportovat až v pozdním věku, stala se držitelkou téměř 30 světových rekordů. V čem spočívá její tajemství? Je to věcí genetické výbavy, nebo vztahu k životu? Autor pečlivě zkoumá každý detail Olžina života, její stravovací i spací návyky, přední světoví odborníci testovali její DNA…
A výsledkem je jedna z nejúchvatnějších knih o jedné ženě, sportu a životě. Fascinující kniha o aktivním stárnutí nejen pro seniory, ale doslova a do písmene pro každého!

Vydalo nakladatelství Mladá fronta, přeložil Jiří Balek, pevná vazba s přebalem lesklá, 224 str., rozměry: 155 x 235, 299 Kč

Soutěžní formulář.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s pravidly.

Nezapomeňte sledovat náš Facebook a nenechte si ujít žádnou soutěž nebo zajímavý článek. Dejte vědět svým přátelům!

Soutěž již skončila.
Správná odpověď: několika desítek

Výherci: Daniela Nischová, Kateřina Tancošová, Jaroslav Franče

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: