Získat cestovní pojištění do zahraničí dnes můžeme jako bonus od cestovních kanceláří či agentur, stejně jako od bank, nebo různých úvěrových společností. Ne vždy je ale dobrou volbou dané pojistky využívat. A to proto, že nás nemusí ochránit tak, jak potřebujeme. Příkladem je třeba cestovní pojištění na hory s nízkými limity pojistného krytí. Stejně tak se může jednat i o variantu, která platí jenom v Evropě, ale my naopak potřebujeme cestovní pojištění mimo EU. To je jenom zlomek důvodů, proč je lepší sjednat si pojistku samostatně. A kde? Nejlépe na webu Porovnej24.cz, který nám umožní získat ochranu za pár minut.

Sami si zvolíte, jakou ochranu potřebujete

Výše jsme se dotkli několika špatných parametrů, kam může spadat třeba nedostatečná ochrana. Pokud se ale rozhodneme sjednat si cestovní pojištění online, sami za sebe, máme možnost si zvolit, jakou ochranu získáme. Porovnání cestovního pojištění tak může kromě pojistky léčebných výloh nabídnout třeba i pojistku zavazadel, odpovědnosti, stejně jako může kompenzovat zpožděný let, nebo opožděné kufry. A to stále mluvíme o možnosti sjednat si pojistku kamkoliv. Tedy využít cestovní pojištění do EU, stejně jako pojištění do okolních států.

Cena? Třeba pár korun

Mnoho lidí se při sjednání bojí toho, že je bude ochrana stát více, než si budou dovolit. Ani to není pravdou, jelikož získat nejlevnější cestovní pojištění je snadné. Pomůže k tomu výše uvedený web. A máme-li být konkrétní, připomeňme, že cena takové pojistky může stát klidně i jednotky korun. Příkladem je Dánsko. Sjednáte-li tedy nejlevnější cestovní pojištění online a samostatně, může vás ochrana v závislosti na délce dovolené vyjít třeba i do stokoruny. A dostupná ochrana bude vždy mnohem lepší, konkrétně i mnohonásobně lepší než ty varianty, které jsou spojeny s tím, že získáte od někoho nedostatečnou ochranu zdarma.

 

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: