Šeď, inverze a všudypřítomný strašák v podobě koronaviru. Zatímco v Česku je situace den ode dne horší, jsou lokality, kde můžete volně dýchat a užít si několik dní zaslouženého volna při procházkách nebo posezeních na terase se šálkem kávy a výtečným dezertem. Kam je možné vyletět za sluncem přímo z Prahy? Nejbližšími destinacemi jsou Egypt nebo Kanárské ostrovy, oblíbené jsou také Kapverdy, kam se letí přibližně 6 hodin, ale odměnou vám budou letní teploty okolo 26 °C.

Potápění v Rudém moři

V Egyptě jsou jen mírná opatření oproti těm v Česku, v zemi jsou otevřené za bezpečnostních opatření památky i restaurace, cestovní kanceláře organizují lodní výlety i cesty do pouště s 50procentní obsazeností lodě nebo autobusu a nošením roušek. Na plážích je nutné dodržovat rozestupy, jinak se dovolená neliší od těch v jiných letech a můžete si naplno užít slunění i potápění v Rudém moři. Pro jistotu si však sjednejte pojištění do zahraničí s covid 19, budete tak mít záruku, že o vás bude postaráno za všech okolností.

Španělská pohostinnost na ostrovech jara

Kdo raději španělskou gastronomii a pohostinnost, neměl by minout v jarních měsících Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru, kam létají přímé lety přímo z Prahy. Test na koronavirus si přitom můžete nechat udělat přímo na letišti Václava Havla a za pár hodin už můžete být na pláži nebo sedět na terase oblíbené tenerifské kavárny v Santa Cruz. Cestovní pojištění online si můžete sjednat pohodlně před cestou na letiště.

Objevte Kapverdy

Ostrovy Zeleného mysu si teprve dobývají své místo na turistickém nebi, ale mohou nabídnou neskutečný komfort za příjemné ceny. Ostrovy jsou vulkanického původu a na deseti ostrovech se ukrývají překrásně dlouhé, a především liduprázdné pláže. V době pandemie koronaviru zejí doslova prázdnotou a vy si tak můžete užít místní pohostinnost naplno. Vzhledem k minimálním počtům případů je potřeba k cestě na Kapverdy pouze negativní antigenní test a na ostrovech jsou otevřené obchody, restaurace i bary.

Pošlete článek dál: