Masopustní veselí probíhá v těchto dnech napříč celou republikou. Tuto sobotu (6. 2.2016) se také ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční masopust. Akce předznamenává začátek nové turistické sezony. Účastníci budou moci navštívit mimořádně také Jurkovičovu rozhlednu na Karlově kopci nad areálem Valašské vesnice.

Foto: (c) Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm
Foto: (c) Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm

Kromě článku o masopustu jako takovém jsme vám už nabídli několik tipů na letošní akce. Nyní pro vás máme pozvánku na masopust ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, který začne ráno v 9 hodin. Návštěvníci skanzenu budou mít možnost přidat se k tradičním obchůzkám v podání folkorních souborů Javořina a Soláň a k reji maškar v Dřevěném městečku. K tomu bude hrát po celý den dechová hudba Záhořané z Prostřední Bečvy. Folklorní skupina Limbora přiblíží masopust, jak probíhá ve slovenské obci Prečín.

„Lidovou hru o svaté Dorotě, panně pobožného života, předvede Farní společenství dětí a mládeže Zašová a pochovávání basy se ujmou členové veterán klubu folklorního souboru Radhošť z Rožnova,“ odkrývá program Masopustu 2016 mluvčí muzea Pavlína Polášková.

Foto: (c) Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm
Foto: (c) Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm

Při vší té kráse bude také připravena bohatá nabídka zabijačkových dobrot mistrů řeznického řemesla. Na programu je také 9. ročník soutěže O nejlepší valašskou klobásku a 9. ročník soutěže O nejlepší valašskou tlačenku. Nabídku řeznických firem mohou lidé ocenit v laické anketě „O nejlepší řeznický stánek“.

Prvních 2 000 návštěvníků dostane ke vstupence do muzea slosovatelný kupon. „Polovinu tohoto kuponu je zapotřebí vhodit do 13 hodin do papírové krabičky na řeznickém stánku, který budete chtít ohodnotit. Druhou polovinu je třeba uschovat. Z lístků vhozených ve stáncích budou ve 14 hodin, po vyhlášení výsledku soutěží, poprvé vylosováni dva výherci, které čekají zajímavé a hodnotné řeznické ceny,“ upozornila mluvčí muzea Pavlína Polášková na zajímavou soutěž pro návštěvníky.

Sobotní program ve Valašském muzeu v přírodě probíhá od 9 hodin a bude končit v 16 hodin. Pokud budou mít návštěvníci zájem prohlédnout si vše z výšky, budou moci od 10 do 16 hodin mimořádně navštívit Jurkovičovu rozhlednu na Karlově kopci.

Zdroj: TZ Východní Morava

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: