Výlet s rodinou či přáteli patří mezi nejkrásnější ze zážitků a vzpomínek. Jenže, kdo má pořád vymýšlet další a další zajímavá místa, že? Díky edici Rodinné toulky si můžete vyrazit každý víkend někam jinam, třeba celý rok.

Příjemné, krásně vyvedené publikace se vejdou snadno do batohu či přihrádky v autě a můžete je tak vzít na výlet s sebou. Každá z nich je zaměřená tematicky a zve za nejkrásnějšími výlety. Podíváte se na tajemná místa, pevnosti a opevnění, do podzemí, vystoupáte na krásné vyhlídky lanovkou. Kolektiv autorů radí, kam na výlet autem, vlakem, ale i lodí nebo na kole.

Knihy, vycházející v nakladatelství Universum, by rozhodně neměly chybět v knihovně žádného milovníka objevování krás naší malebné země. Každá knížka nabízí na čtyřicet míst k návštěvě a prozkoumání. Mimo základních informací, celé řady zajímavostí a podrobné mapky, se necháte nalákat spoustou barevných fotografií a precizně připravenou trasou, během níž rozhodně neminete žádnou tamní pamětihodnost. K tomu autoři nezapomněli ani na praktické informace, jako jsou otevírací doba, dopravní dostupnost různých míst či celkový čas trasy, abyste věděli, kdy a na jak dlouho výpravu podniknout. Abyste mohli pohodlně plánovat, je každá publikace přirozeně opatřena rovněž stručným obsahem se seznamem uvedených cílů.

Ať se vydáte na vrcholky kopců, mezi městská opevnění, do hlubin podzemí či na tajemná místa za čerty a strašidly, edicí Rodinné toulky určitě neprohloupíte. Přehledné, barevné a informacemi nabyté publikace se stanou jistě oblíbeným a užitečným průvodcem při vašich nejen podzimních toulkách.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: