O víkendu se opět konal podzimní kosmetický veletrh World of Beauty & Spa. Provedli jsme kosmetickou špionáž a máme pro vás několik zajímavých tipů.

Tento kosmetický veletrh se koná vždy dvakrát do roka. Již 22. ročník se nesl především v přírodním duchu. K vidění byla spousta kosmetických přípravků, ať už z tuzemské či zahraniční výroby. Stánky se předháněly v předvádění svých produktů, nabízely vzorky, líčení a spoustu zajímavých rad. Kdo veletrh navštívil, určitě nelitoval.

Kromě pestré nabídky kosmetiky a produktů s touto oblastí souvisejících, bylo na veletrhu vidění i několik zajímavých akcí. Mezi ně určitě patřilo i Mistrovství České Republiky v make-upu na téma Violet Revolution, které hodnotila porota v čele s Pavlem Bauerem.

Foto: Facebook WORLD OF BEAUTY & SPA
Výherní make-up od Lucie Loudínové. Foto: Facebook WORLD OF BEAUTY & SPA

Uděleny byly také ceny za nejlepší výrobky – BEPPA (BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD) – komplexní profesionální péče, kosmetické prostředky. Mezi oceněné produkty se dostal třeba Regenerační olej granátové jablko značky Weleda, který kromě oleje ze semen granátového jablka obsahuje i další rostlinné oleje – např. makadamiový, jojobový). Kromě příjemné vůně zaujal i antioxidačními vlastnostmi, navíc zabraňuje ztrátě vody z pokožky.

world-of-beauty-spa-weleda
Ocenění získal i Regenerační olej granátové jablko od Weledy

Cenu získalo i Hraběnčino sérum s avokádovým olejem, extraktem z brambor, vitaminem E a esenciálními oleji. Přípravek, který vyrábí Havlíkova přírodní Apotéka, se stará o výživu stárnoucí pleti.

Za zmínku stojí také další oceněný produkt: Konopný výživný gel a Konopné tělové mléko od Ryoru.
Konopné tělové mléko s konopným, avokádovým a jojobovým olejem pečují o pokožku, vyživují ji a zabraňují ztrátám vody. Konopný výživný gel zlepšuje kvalitu pokožky, mírní nepříznivé projevy a je vhodný speciálně pro osoby s extrémně suchou, šupinatou a zrudlou pokožkou.

world-of-beauty-spa-sumive-kulicky-koupel
Voňavá záležitost do koupele svádí k ochutnání

Kolem stánku Bomb Cosmetics bylo jako obvykle plno, protože vůně dokázala přitáhnout pozornost zcela bez problémů. Šumivé kuličky jsou plné bambuckého másla a esenciálních olejů, špalíčky a košíčky navíc ještě obsahují máslo kakaové. Nejenže produkty krásně voní, až se chce člověk zakousnout, jsou ale i velmi příjemné na kůži. Kromě výrobků do koupele jste si mohli vybírat i z dalších voňavých záležitostí jako balzámy na rty nebo ručně vyráběné svíčky.

world-of-beauty-spa-pivni-kosmetika
Pivní kosmetika Saela

Zajímavým gurmánským zážitkem je originální pivní kosmetika Saela, která vychází z tradice českého pivovarnictví. Pivo je kvalitním zdrojem vitamínů skupiny B, stopových prvků a minerálů. Ideálně tak může příznivě působit i na pokožku. Produkty neobsahují syntetické barvy. Vypadá to na výborný dárek pro milovníky tohoto lahodného moku.

world-of-beauty-spa-frais-monde
Malé radosti v podobě Frais Monde

Velmi potěšily i parfémy Frais Monde, které byly také nabízeny ve velmi praktickém malém balení, ideální do kabelky.

Zelený jíl má řadu výborných účinků na pleť a pokožku. Kromě jiného zpomaluje stárnutí pleti, zlepšuje její pevnost a pružnost, čistí pleť, pomáhá při léčbě exému. Zelený jíl je součástí přírodní kosmetiky Argital, která je dále obohacena léčivými rostlinami s certifikací Demeter nebo BIO. Rostliny jsou sbírány v oblastech jejich přirozeného výskytu. Produkty obsahují kromě pleťové kosmetiky, například i tělovou kosmetiku, šampony, sprchová mýdla.

world-of-beauty-spa-caj
Prémiové čaje TeeGschwendner jsou chutným a příjemným zážitkem

Veletrh ale nebyl pouze o kosmetických výrobcích. Mohli jste se seznámit i s relaxačními službami jako je třeba kosmetické ošetření, aromaterapie nebo péčí o ruce a nohy. Nebo také například ochutnat pestrou nabídku voňavých čajů se zajímavým výkladem. Návštěva takovéto akce je vždy velmi příjemně stráveným časem, kdy se můžete nechat inspirovat, nasbírat informace, a navíc si odpočinout.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: