Kdybyste si mohli letos v létě pořídit jen dvě věci, měly by to být sítě proti hmyzu a kvalitní stínící technika. Obojí je dlouhodobá investice a především záruka příjemné teploty a klidu ve vašem domě či bytě i během parného léta.

Máte na oknech žaluzie? Jestli ano a stejně je ve vašem bytě nepříjemné vedro, možná nemáte ten správný typ žaluzií. Je totiž rozdíl, zda si pořídíte vnitřní nebo venkovní žaluzie a záleží také na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Většině českých domácností kralují klasické vnitřní žaluzie z hliníku nebo textilní vertikální žaluzie. První se ale na přímém slunci zahřívají a tím oteplují celou místnost. V zimě je to pozitivní jev, v létě už méně. Vertikální žaluzie zase nedokáží místnost zcela zatemnit.

Venkovní žaluzie jsou sázkou na jistotu

Ideální jsou proto okenní žaluzie z bambusu nebo ještě lépe venkovní žaluzie. Tato stínící technika vyniká tím, že sluneční paprsky zastaví ještě venku. Teplo se tak do interiéru vůbec nedostane. Při kompletním sklopení navíc poskytnou dokonalou tmu, takže například v ložnici není problém udržet po celý den příjemnou teplotu.

styl-zivota_cz_ksystem_cz_01

Venkovní žaluzie je možné instalovat do novostaveb i již stojících budov. Pokud to právě u vás z nějakého důvodu nejde, stále je tu řešení v podobě slunolamů. Ty se obvykle dodávají do administrativních a průmyslových objektů, instalace na rodinných domech ale také není problém.

Větrejte bez starostí s hmyzem

Mezi nejčastější obavy spojené s venkovními žaluziemi patří ta, že se kvůli nim nedá větrat. Není to pravda. Okna otevírat můžete, nezapomeňte ale přitom na extrémně důležitou věc.

Sítě proti hmyzu zabrání komárům, můrám a podobné havěti ve vstupu do vašeho domova a vám tak zajistí klid. Zejména lidé alergičtí na vosy nebo včely ocení, že na ně nikde nemůže číhat zákeřný nepřítel.

styl-zivota_cz_ksystem_cz_02

Prohlédněte si nabídku české firmy K-system a opatřete svůj domov funkčními žaluziemi a sítěmi proti hmyzu. Jedině tak si zajistíte pohodové léto.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: