Začátkem září odstartovalo hlasování o nejzdařilejší dílo letošního ročníku soutěže Balakryl RECY věci. Autor vítězného díla si odnese 20 000 Kč a možnost podílet se na dalším ročníku oblíbené soutěže Balakryl RECY věci jako člen odborné poroty. Hlasovat můžete do 31. října. Vítěz soutěže bude vyhlášen na dobročinné aukci těchto děl v listopadu. 27 recy věcí si můžete prohlédnout na www.balakrylrecyveci.cz, kde probíhá i hlasování.

Autor: Michal Saur

Workshopy s designéry

V Praze a Brně se v červnu konaly dva dvoudenní workshopy, kde nadšení kutilové vytvořili svá originální díla. S přetvářením starých věcí na nové jim byli nápomocni profesionální ekodesignéři Antonín Wenzel a Marian Lacek.

Hlasování veřejnosti

Zhotovená díla jsou k vidění na stránkách soutěže www.balakrylrecyveci.cz, kde se můžete podílet na výběru nové „hvězdy“ ekodesignu. O nejzdařilejší výrobek je možné hlasovat do 31. října 2017. Zkrátka nepřijdou ani hlasující. Na šťastné vylosované se může usmát štěstí, když vyhrají voucher v hodnotě 1000 Kč na nákup v libovolné prodejně/pobočce Dům barev.

Autorky: Tereza a Zuzana Erbenová

Doprovodnou soutěží bude vyhlášení vítěze odbornou porotou. Tato cena byla udělena poprvé vloni. Výsledky z hlasování, jak veřejnosti, tak i poroty, pak budou oznámeny v listopadu na benefiční aukci.

Můžete pomoci

Nejzajímavější výrobky budou v listopadu nabídnuty k prodeji na benefiční aukci a ostatní budou vydraženy elektronickou cestou. Výtěžek poputuje vzdělávacímu centru TEREZA, které učí desetitisíce dětí a studentů chránit životní prostředí.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: