O víkendu 22.-23. září 2018 proběhl podzimní ročník Festivalu Evolution. Milovníci zdravého životního stylu a zájemci o osobní rozvoj mohli být spokojeni. Více než 200 prodejních stánků v halách Výstaviště Praha Holešovice nabídlo své produkty z oblasti stravování, zdraví a osobního rozvoje. K pozorování, vzdělávání a nakupování toho byla spousta.

„Výjimečný formát a multižánrový charakter festivalu umožní propojit tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. Každý rok se vám snažíme nabídnout něco nového, dáváme prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům, abyste si z festivalu mohli odnést praktické tipy, nápady, inspiraci nebo konkrétní výrobky,“ sdělil o festivalu jeho zakladatel Ctirad Hemelík.

Pestrá nabídka šetrných potravin a kosmetiky

Bylo skutečně z čeho vybírat. Zájemci o zdravé jídlo mohli vybírat z nejrůznějších druhů potravin, a to nejen v podobě různých stánků s oříšky, tyčinkami, ořechovými másly (včetně nedostižného Šufánka), sušenkami, kořením, i s lákavými ochutnávkami, třeba čaje nebo kávy. Z kosmetiky byly předvedeny a nabízeny především šetrné značky jako Havlíkova přírodní apotéka, Urtekram, Lavera. Stranou nezůstaly ani ekologické úklidové prostředky, dobře vypadaly přípravky značky EcoClean.

Životní styl a zdraví

Stánek Hnutí DUHA upozorňoval především na internetovou stránku adresafamaru.cz, na které si každý může najít nejbližšího farmáře.

Přednášky se týkaly nejen životního stylu, ale také zdravé výživy a různých výživových směrů. Nechyběly poradny, koučové radili, jak využít vlastní potenciál a jak zvládat nejrůznější vztahy.

Přírodní kosmetika na Festivalu Evolution (Příležitost k podání ruky)

V reálu si člověk mohl nejen prohlédnout cvičení tai-či, ale také si vyzkoušet jeho základy, jednoduché jógové techniky nebo také různá dechová cvičení.

Škoda jen, že Street food zóna s občerstvením byla umístěna do haly a ne ven, jako tomu bylo loni v září. Navíc člověk dostal třeba studené jídlo, které by v teplé podobě chutnalo mnohem lépe. I tak se dalo vybírat mezi raw, veggie a vegan potravinami různých kuchyní. Člověk se pak spíše soustředil na jiné dojmy, ať už ze zajímavých produktů, přednášek nebo ukázek pohybových aktivit. I tak zůstaly spíše pozitivní vzpomínky a zážitky. Jednodenní 150korunová vstupenka určitě nebyla marná. Nezbývá než se začít těšit na jarní ročník Festivalu Evolution, který proběhne 22.-24. března 2019.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: