Prý má obliba určitého druhu kávy cosi vypovídat o povaze. Jak vypadá typologie osobnosti podle druhu zvolené kávy? Prý se jejím výběrem prozrazuje víc, než by se na první pohled zdálo. Které kávě dáváte přednost vy? Sedí náš test i na vás?

Klasické Espresso: jde si za svým

žena a muž si vychutnávají kávu
Foto: Costa Coffee

Espresso poskytuje ryzí chuť kávy bez příkras. Stejně na tom jsou i jeho milovníci. Jedná se o rozené vůdce, kteří jsou zvyklí tvrdě pracovat, příliš nemluví a jdou za svým. Často působí nepřístupně. Když je ale zkusíte poznat, porozumíte jim. Jejich výrazná osobnost je inspirací pro ostatní.

Dvojité Espresso: vyznavači logiky

Dva shoty Espressa? Takovou volbu upřednostňují praktické osoby, které uvažují logicky. Nestaví žádné vzdušné zámky a nepodléhají vrtochům. Jejich výkony jsou vysoké. Nejlepší práci podávají, když získají přesné a jasné zadání. Dvojitá dávka kávy přispívá k tomu, aby si urželi jasnou hlavu a velké pracovní nasazení.

Caffè latte: žádná unáhlená rozhodnutí

Lásku ke Caffè latte projevují váhavé povahy. Milovníci Caffè latte držívají zpátky, důkladně vše promýšlejí a při rozhodování myslí na všechny možnosti. Nespěchají a důležitý je pro ně příjemný pocit. Ranní Caffè latte patří do harmonické mozaiky, kterou příznivci tohoto lahodného moku skládají pomalu a s rozvahou.

Cappuccino: drží si úroveň

Cappuccino často pije velmi sofistikovaná osobnost, která má vytříbený styl a vkus. Tato osoba rozhodně nehýří hloupými nebo netaktními vtipy na adresu druhých. Dokáží být kreativní, a přitom si držet úroveň. Protože má velmi citlivé jednání, společnost ho miluje.

Americano s mlékem a cukrem: dokáže překvapit

Černou kávu s mlékem a cukrem popíjejí lidé, kteří dokáží překvapit. Sice působí značně organizovaně a spořádaně, ale zároveň rádi zapomínají na pravidla a dělají si, co chtějí. Při bližším poznání zjistíte, že se snaží najít rovnováhu mezi logickou a bohémskou stránkou osobnosti. Podobně je tomu strohá chuť Espressa, kterou vyvažuje sametové mléko a sladký cukr.

Frostino: žije teď a tady

Frostino si vybírají lidé s dobrodružnou a srdečnou povahou, kteří milují spontánnost. Jasné plány na každý den od nich skutečně nečekejte. Heslem je: „žijeme teď a tady”. Radostnou a pozitivní náladou vábí společnost, proto nebývají často sami. Jsou plni energie a nemají potřebu povzbuzovat se kofeinem. Káva je spíše jen tak pro radost.

Káva, to je radost: zlepší hladinu energie, nálady a fungování mozku. Tak která to bude?

Tak jak jste dopadli? Strefili jsme se nebo je náš zábavný test úplně mimo? Dejte vědět v diskuzi pod článkem.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: