Útlá knížka Chovejte se jako kočka napovídá, jak se stát šťastným člověkem a jak využít kočičí vlastnosti. Dělá to lehce a s úsměvem. Zaručeně zlepší vaši náladu.

Inspirativní kniha Chovejte se jako kočka zaujme nejspíš všechny kočkomily. Tahle originálně podaná motivační kniha je psaná jednoduše, vtipně a srozumitelně.

Každá kapitola obsahuje několik citátů, které plně vystihují tenhle druh zvířete.

„Na počátku stvořil Bůh člověka, ale když viděl, jak je slabý, dal mu kočku.” Waren Eckstein

Kočka jako inspirace

Kapitoly jsou nazvány podle vlastností a typického chování kočky. Postupně se dozvídáte, jak zvíře prožívá jednotlivé časové úseky. Hlavně nečekejte žádná neuvěřitelná zjištění. Spíše vás neminou pravdy, které si s úsměvem připomenete a možná i vyzkoušíte. Na závěr kapitoly vždy nechybí nějaká ta inspirace pro člověka.

„Naučte se prosadit v klidu a braňte si svoje místo při prvním pokusu o vměšování! Zasloužíte si víc než být pouhými statisty.”
„Ať jste v práci ředitel nebo ne: šéfem jste vy! Vydávejte ze sebe vždycky to nejlepší a neviřte vzduch.”

V některých pasážích se dočtete, co se děje a co si asi tak myslí kočka.

Zbytečně se nevyčerpávat, rozdělit si práci a nezbytný čas na její vykonání podle „důležitosti” úkolu.
(Kočka: Je tady pavouk…? To nic! Počkám, až se objeví myš, pak se pohnu…)

Na závěru knihy si můžete udělat test a změřit kočičí kvocient.
Lidé milující kočky, se pobaví nad popisovanými vlastnostmi a možná s překvapením zjistí, že jich také mají několik. Důležité je vzít si inspiraci z chování, které je typicky svobodné, klidné, zvědavé, pozorující, odolné. Opatrné, elegantní, tiché, charismatické, hrdé a především nezávislé. A hlavně. Kočka stresem netrpí.

Zastavit se a zbavit se stresu

Zastavit se a mít se rád dnes patří mezi důležité faktory a schopnosti. Vše v dnešní době běží tak rychle, že na to často zapomínáme. A neměli bychom.

Pokud si budete chtít zlepšit náladu, můžete knihu otevřít prakticky kdekoliv a přečíst kousíček.

Foto: Jérémy Brochemin, www.picsandmotion.fr

Chovejte se jako kočka nejspíš nebyla zamýšlena jako absolutní návod na štěstí. Rozhodně ale pomůže tam, kde je potřeba rázná změna. Ve zpomalení, zklidnění a větším užívání si života.

Stéphane Garnier je člověk, který prošel velmi pestrou škálou povolání a je autorem řady satirických knih. Samozřejmě má kočku a bydlí s ní na lodi v Lyonu.

Knihu Stéphana Garniera Chovejte se jako kočka vydala Jota (2018).

Přečtěte si ukázku z knihy.

Pošlete článek dál: