Pocit tepla, pohodlí, bezpečí. Místo, kde se můžete cítit spokojeni, způsob života, který vás činí šťastnými. Hygge znamená být, ale ne mít.

hyggeDánové se považují za jeden z nejšťastnějších národů světa. Jestli je tomu skutečně tak, o tom se teorie rozcházejí. Ale rozhodně můžete vyzkoušet dánskou, po staletí známou, myšlenkou Hygge.

Tajemství spokojeného života je podle autorky Louisy Thomsen Britsové ukryto v umění dobře žít, být, cítit, ale především prožívat každou minutu. Hygge, fenomén i hit posledních v Dánsku i celé Evropě, shrnula ve své stejnojmenné knize, vycházející u Euromedia Group v edici Esence.

Hygge vás naučí, jak najít vše nejlepší právě pro ten váš život. Zjistíte mnoho důležitého, jak si uspořádat svůj úkryt, tedy domov, zajisti si pocit pohody a pohodlí. Naučíte se patřit do své tlupy, mezi své blízké, ale i sami sobě.

Nejběžnější podobou zoufalství je nebýt, kým jsme.“

– Soren Kierkegaard

Pusťte do svého života hygge, jednoduchou radost, obyčejné štěstí. Hledejte krásu v maličkostech a najdete neuvěřitelně plný a krásný život. Věnujte pozornost všem aspektům svého bytí a dosáhnete vyrovnanosti a bezbřehého klidu.

Hygge se dá naučit, dá se žít, ale rozhodně si tento způsob existence zamilujete.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: