Wim Hof vymyslel převratnou metodu, která využívá duševní a fyzický potenciál. V posledních měsících se přímo rozjela otužovací vlna a stoupenců této metody velmi přibylo. Co vlastně tato metoda znamená a kdo je člověk, který uplaval přes 60 metrů pod ledem? Velmi podrobně o tom vypráví jediná otužilcova autorizovaná kniha.

Ve své autorizované knize Wim Hof se snaží zprostředkovat svůj život a přiblížit svou metodu ostatním. Popisuje, že ho láska k ledovému prostředí zachytila už jako malého kluka, kdy se mu málem podařilo umrznout.

Postupem času si začal vytvářet vlastní systém odolnosti, kdy hlavní roli hraje duchovní příprava, především samotné hluboké dýchání a nastavení vnímání.

Wim Hof vypráví o svých rekordech, o tom jak byl zkoumán vědci, kteří zkoumali prospěšnost této metody pro zdraví. Dechová metoda například dokáže dočasně změnit pH krve.

Návody pro nové i pokročilejší otužilce

Kromě této neuvěřitelné cesty máte také možnost se sami stát otužilci v duchu této metody. Wim Hof v knize nabízí návody, jak posílit své zdraví a odolnost. Předkládá jak otužování pro začátečníky, základní dechové cvičení, základní nastavení mysli, ale také rady pro ty pokročilejší.

V knize se také můžete setkat s krátkými recenzemi účastníků kurzů, kteří vysvětlují, jaký význam pro ně měla Wimhofova metoda. Odkazují nejen na posílení zdraví, ale také na lepší duševní odolnost.

Je poměrně inspirativní zažít odlehčený přístup Wima Hofa ke zdánlivě drsným a nešťastným změnám, které se mu v životě udály. Někomu může připadat velmi podivný a excentrický, ale pro to, do dokázal, má na takovéto chování určitě právo.

Inspirativní biografie

Kniha není vědeckou studií, je spíše biografií zajímavého muže a nabízí vysvětlení svých technik. Protože po dočtení knihy určitě budete mít spoustu dotazů, je v závěrečné části připraveno několik otázek a odpovědí ohledně dýchání, chladu a dalších všeobecných.

Přehled různých studií, na které Wim Hof odkazuje, najdete na konci knihy, podobně jako vysvětlení nejrůznějších pojmů, se kterými se můžete setkat v průběhu knihy.

Wim Hof žije v nizozemském Stroe a po celém světě vyučuje svou metodu. Knihu Wim Hof Ledový muž, vydalo v překladu Jakuba Futery Nakladatelství Jota (2020).

Pošlete článek dál: