Sportovní úspěchy nejsou jen dílem talentu. Stojí za nimi tvrdá dřina, sebedisciplína a v neposlední řadě také vyrovnaná mysl. Ve chvíli, kdy máte pod kontrolou svou hlavu, dokážete také lépe ovládat své tělo.

Je to v hlavě

Co je vlastně nejdůležitějším předpokladem při dosahování úspěchu obecně? Zaměření se na jasně definovaný a správně zvolený cíl. A naladění vlastní mysli tak, aby dosažení zvoleného cíle neblokovala, ale naopak jej podporovala. Některá osobní přesvědčení totiž mohou úspěchu bránit ještě před tím, než se vůbec pokusíme na něj dosáhnout.

Která přesvědčení mohou blokovat dosažení sportovních úspěchů? Například ta, která si vytváříme ve vztahu ke své vlastní osobě. „Nejsem dost dobrý.“ „Tohle nedokážu.“ „Nikdy jsem to na tréninku ještě nezvládl, takže dnes se mi to taky nepovede.“ Určitě si vzpomenete i na další sabotážní průpovídky, kterými vás může častovat netrénovaná mysl.

Ti nejúspěšnější z úspěšných

Důležitost tréninku vlastní psychiky si dnes uvědomují i ti nejúspěšnější sportovci. Určitě vám něco říkají jména jako Tiger Woods, Serena Williams nebo Andre Agassi. Všichni tito sportovci při své intenzivní přípravě využívají také metodu neurolingvistického programování (NLP). Talent, fyzická příprava a mentální trénink. To je jejich recept na výjimečný úspěch. A vy můžete nahlédnout pod jeho pokličku.

NLP a sport

Principy metody NLP jsou pro zlepšení sportovních výkonů jako stvořené. Jde totiž o ucelený systém používání slov takovým způsobem, abyste dosáhli kýžené reakce mysli a těla. S metodou NLP přichází mocný nástroj, který vám dává možnost řídit svůj život správným směrem. Mimo jiné se naučíte pracovat s motivací, identifikací cílů, imaginací, koncentrací a strachem. Tyto dovednosti bezpochyby využijete ke zlepšení svých sportovních výkonů. Jsou však jednoduše přenositelné také do dalších oblastí života. Bez nadsázky se dá říct, že metoda neurolingvistického programování pozvedne váš život ve všech jeho oblastech.

Pošlete článek dál: