Důvodů, proč se pokusit o nějaký rekord může být více. Cyklista Vladimír Vidim se rozhodl spojit pokus o překonání vlastního rekordu v jízdě na vysokém kole s charitativní akcí na podporu handicapované Adély. Na netradičním dopravním prostředku chce sportovec od 21. července pokořit hranici tisíc kilometrů za 48 hodin na čtyřicetikilometrovém okruhu vedoucím z Prahy 6 přes Roztoky, Kralupy a Veltrusy do Chlumce. Rekord Vladimíra Vidima je 802 kilometry za 48 hodin. Tímto způsobem chce upozornit na sbírku, jejímž účelem je zajistit finanční prostředky pro Adélu a umožnit jí vysněnou cestu k moři.

Pokus o rekord Vladimíra Vidima, Adélka
Vladimír Vidim se pokusí o rekod, aby podpořil Adélku ve splnění snu

Potkáte-li v červenci severovýchodně od Prahy člověka na kole našich pradědečků, stali jste se svědky nezvyklého pokusu o sportovní rekord. Tento pokus o rekord zároveň proběhne v souladu s filozofií sportování pro charitu,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. „Budeme rádi, pokud akce Vladimíra Vidima osloví i vás a bude vás motivovat k finanční podpoře probíhající sbírky pro Adélku či k zapojení do sportování pro charitu nějakým jiným způsobem,“ dodává M. Granja.

Patnáctiletá Adélka, pro kterou je výnos ze sbírky určen, trpí od narození tělesným postižením, spinální muskulární atrofií. Je trvale odkázána na invalidní vozík a celodenní péči. Přes své pohybové omezení velice ráda cestuje a má mnoho koníčků. Pomocí YouTube si založila vlastní kanál, na který vkládá svá videa.
Miluje moře, ke kterému by se chtěla jednou podívat a hlavně se v něm vykoupat.

Sportovní akce Vladimíra Vidima proběhne pod hlavičkou jednoho z projektů Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, nazvaného Sport pro charitu. V rámci toho projektu mají sportovci možnost svým výkonem či finančním obnosem podpořit osoby se zdravotním postižením. Ti, kteří se do sportování pro charitu zapojují nebo přispívají na probíhající sbírky, pomáhají především získat prostředky na nákup invalidních vozíků a kompenzačních pomůcek pro lidi se zdravotním postižením a digitálních sluchadel pro neslyšící.

Sbírka pro handicapovanou Adélu probíhá již v těchto dnech a potrvá do 1. září 20l6.

Zdroj: TZ VDV

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: