O víkendu 23.-24. září 2017 proběhl Festival Evolution. Kdo na něj zavítal, získal spoustu zajímavých informací pro osobní rozvoj nebo třeba ohledně stravování, mohl ochutnat sušenky, kávu, ovocné a zeleninové nápoje, různé zeleninové pokrmy a navíc si ještě zacvičit.

Festival Evolution Bosoviště, foto: Styl života
Festival Evolution Bosoviště, foto: Styl života

Na veletrhu si mohl každý najít něco ze zdravého životního stylu. Problémem spíše bylo, jak zvládnout všechny zajímavé přednášky a o žádnou nepřijít. Zajímavým místem bylo Bosoviště, kde jste si mohli vyzkoušet chodit naboso po různých druzích povrchů a dozvěděli jste se o glasswaling nebo o chození naboso v případě dětí. Ty se mohly zabavit i při vytváření obrázků z barevného písku a nechat tak projevit svou kreativitu. Propadnout kouzlu vaření mohly děti během několika kurzů, kde si vyzkoušely přípravu jídla.

Známá propagátorka zdravého stravování, Margit Slimáková, odškrtla některá výživová doporučení, která nám byla v minulosti předkládána: jako margaríny jsou zdravé, stravujte se podle výživové pyramidy nebo nejezte tuky. Prozradila svůj tip pro zdravější život, který spočívá v jedení kvalitních potravin, které nebyly průmyslově upravené a odhalila některé nové postupy ve stravování, které by mohly pomoci s tím, jak se lépe zbavit cukru. Tomuto tématu se ještě bude věnovat na svých stránkách.

Margit Slimáková a její výživová doporučení , foto: Styl života

Jan Mühlfeit má za sebou zajímavou kariéru v Microsoftu, kam patřila i spolupráce s Billem Gatesem. Roky už se ale věnuje osobnímu rozvoji a koučuje spoustu významných osob z řady zemí a kontinentů. Spolu s Kateřinou Novotnou měli přednášku na téma Odemykání dětského potenciálu nebo jak se může stát Rodič pozitivním koučem. První téma se také probírá v rámci stejně nazvaného pořadu na flowee.cz. Oba koučové společně pořádají celodenní semináře pro rodiče s dětmi a poradí, jak je rozvíjet.

Jitka Rychnovská zase třeba potěšila diváky ukázkami zdravotního a soutěžního cvičení Tai-chi s mečem vějířem a šavlí. O pár minut později z přihlížejících udělala nadšené cvičence, kde si mohli vyzkoušet taoistické cvičení pěti elementů pro zdraví a dlouhověkost.

Perličkami pak bylo vystoupení Raymonda Moodyho o zážitcích blízké smrti nebo vystoupení Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu.
Premiéra podzimního Festivalu Evolution se povedla a teď už nezbývá, než se začít těšit na jarní ročník, který se bude konat 23. – 25. 3. 2018.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: