Pocení je přirozená věc. Díky pocení se z našeho těla odvádí přebytečné teplo. Jsou ale situace, kdy se nadměrně potit nechceme. Podání ruky s novým obchodním partnerem, propocená košile na pohovoru. Přestaňte se bát a nadměrné pocení jednoduše odstraňte.

Proč dochází k nadměrnému pocení?

K pocení dochází přirozeně, když se tělo potřebuje zchladit. K nadměrnému pocení ale může docházet i v klidových situacích, kdy je zvýšené pocení způsobeno stresem. Příčinou může být i dědičnost, menopauza nebo nemoc – hyperhidróza.

Hyperhidróza se objevuje jak u žen, tak u mužů, způsobuje nadměrné pocení a je to nemoc, která velmi komplikuje život. Příčiny vzniku hypehidrozy zatím nejsou známy, ale tomuto nadměrnému pocení je možné zabránit. Díky snížení pocení se můžete zase bez obav zapojit do běžného života a užívat si každý den.

Jak se dá nadměrnému pocení zamezit?

Odstranění nadměrného pocení je možné laserem nebo botulotoxinem. Oba tyto zákroky jsou bezpečné a velmi rychlé. Oba zákroky se provádí ambulantně a klient poté odchází domů.

Odstranění nadměrného pocení laserem

Zákrok se provádí v místním znecitlivění a dochází při něm k odstranění 60–90 % potních žlázek. Pro většinu pacientů je zákrok trvalý. Pokud i poté dochází k pocení, je možné zlikvidovat zbylé potní žlázy nejdříve 4 měsíce po prvním zákroku.

Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

Po aplikaci botulotoxinu dojde v místě ošetření k dočasnému, úplnému zastavení pocení. Zákrok má trvání od 6 do 12 měsíců. Poté je nutné ošetření zopakovat.

Oba zákroky – ošetření nadměrného pocení laserem a botulotoxinem je mezi sebou možné kombinovat. Specialisté na estetickou medicínu v BcD Clinic vám velmi rádi a profesionálně poradí, který zákrok je pro vás vhodnější.

Po ošetření nadměrného pocení se už nebudete bát stresových situací, budete se cítit příjemně a sebevědoměji.

Další metody odstranění nadměrného pocení ZDE.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: