Milovníci bylinek a zdravého životního stylu budou mít žně 23. dubna 2016, kdy se v Národním zemědělském muzeu v Praze koná BylinkoFest.

Pro ty, kteří mají zájem o využívání darů přírody, je připraveno setkání s drobnými výrobci bylinkových produktů (mýdla, bylinková vína, pasty, vonné esence, bonbóny, sirupy aj.) a burza rostlin, kde si budou moci koupit i méně známé léčivky. Dozvíte se tu třeba také, jak tyto rostliny pěstovat doma nebo na zahradě. Zajímavou možností bude také zdarma ochutnávka bylinkových vín, čajů, bylinkových bonbonů nebo raw produktů. Motivační workshopy účastníky naučí, jak připravit přírodní krém, jak si vylepšit zrak, jak se uzdravit smíchem nebo přesněji, jak se umět smát. Dozvíte se o tom (a vyzkoušíte si), jak si připravit kytici z bylinek, koření a travin, jak si namalovat květinovou mandalu, a jaký přínos to pro vás bude mít. Na akci bude bezplatně k použití přístroj, který dokáže určit energii jednotlivých čaker. Další zajímavou možností bude také zdarma diagnostika tukových zásob.

BylinkoFest

Přednášky budou jak placené, tak i neplacené. Protože kapacita přednáškového sálu je jen 70 míst, je dobré se objednat na ně objednat na bylinkofest@seznam.cz.

A jaká budou témata placených přednášek?

11.00 Přednáška známé moravské bylinkářky magistry Jarmily Podhorné na téma „Gemmoterapie a civilizační nemoci“, jak jim předcházet právě prevencí bylinami. Gemmoterapie využívá sílu pupenů a třeba se ve volné diskuzi dozvíte i jaké bylinné tinktury používat a proč. Paní magistra má velmi dobré výsledky s mírněním následků boreliózy, její kúra při pečlivém užívání dokáže příznaky boreliózy výrazně mírnit. Dozvíte se, které byliny harmonizují krevní tlak, nervovou soustavu, zvyšují imunitu a mnohé další. A bude zde i prostor na Vaše dotazy veřejné i soukromé.

14.00 ájurvédský mág Vladimír Mazal bude přednášet o zázračném žlutém koření KURKUMĚ, kterému se také říká „ájurvédské koření života”. Dozvíte se, co všechno si z ní můžete připravovat, jaký má vliv na organismus. Pan Mazal provozuje ájurvédské lázně a má spousty tipů, jak tělo omladit. Jeho 70 let je těžko k uvěření.

17.00 přednáška Emila Havelky – astrolog a mág a v neposlední řadě bylinkový farmaceut bude přednášet na téma „Byliny drží tělo v rovnováze”. Dozvíte se všechno o rakytníku řešetlákovém: jeho zpracování, pěstování, účincích, ale i o dalších bylinách, které jsou pro tělo přínosem. Ostatně Emil Havelka patří mezi první zpracovatele této univerzální rostliny, kterou pěstuje na plantážích Vysočině.

Cena vstupenek na celodenní akci je pouze 50 Kč. Cena vstupenek s uzavřenou přednáškou dle vlastního výběru při objednání mailem (bylinkofest@seznam.cz) do 30.3. stojí 180 Kč.
Na místě bude cena 350 Kč. Vstupenky jsou slosovatelné a někteří si odnesou domů bylinkový dárek.

Napište na bylinkofest@seznam.cz nebo na facebookové stránky  www.facebook.com/BylinkoFest váš rodinný bylinkový recept a můžete vyhrát některou z 50 bylinkových cen.

BylinkoFest se koná 23. dubna 2016 od 9 do 19 hodin v Národním zemědělském muzeu v Praze 7.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: