V září se rozběhne zajímavá akce, připravená iniciativou Skutečně zdravá škola. Bude se jednat o kampaň s názvem Skutečně zdravé září. Během září darují partneři kampaně část ceny z každého prodaného výrobků zařazeného do kampaně na rozvoj programu Skutečně zdravá škola, který pomáhá školám zlepšovat školní stravování a vzdělávání o jídle. Každý tak bude moci přispět prostřednictvím nákupu výrobků třeba u Lifefood, Sklizeno, Probio, My Food Market a u dalších prodejců a výrobců především kvalitních potravin.

SZS_Zari_plakatZ vybraných prostředků během kampaně Skutečně zdravé září bude iniciativa financovat rozšíření programu Skutečně zdravá škola na další školy v roce 2017. Peníze se využijí na poradenství školním jídelnám, jak zavádět čerstvé, sezónní potraviny od místních zemědělců a výrobců do školní jídelny, na budování školních zelinářských zahrad, na zajištění vzdělávacích akcí pro žáky v zapojených školách a výjezdy žáků na místní farmy.

„Program Skutečně zdravá škola je pro školy zcela bezplatný, pro představu ale realizace programu v jedné škole nás, iniciativu, stojí přibližně 15 tisíc korun ročně, které pokrývají lektory, organizátory a materiály pro školy. A právě na to půjdou peníze, které se snažíme prostřednictvím kampaně Skutečně zdravé září vybrat. Aktuálně je v programu 160 škol, do konce roku 2017 bychom jich rádi viděli minimálně 300, musíme mít ale prostředky, abychom je mohli podporovat v jejich snaze o zlepšení,“ vysvětluje Tom Václavík, odborný garant programu Skutečně zdravá škola a autor kampaně Skutečně zdravé září.

Přispět koupí vybraných výrobků u prodejců, kteří se do kampaně zapojili, budete moci jak v kamenných prodejnách, tak i online. V eshopech budou produkty označeny logem kampaně, v prodejnách bude kampaň propagovaná informačními plakáty.

Do kampaně Skutečně zdravé září se zapojily společnosti:
Biopekárna Zemanka
Freshbedynky.cz
Hanys oleje
Kniha Zlín (jediný partner mimo oblast potravin)
Lifefood
My Food
PRO-BIO
Sklizeno
Tierra Verde
Vitalvibe

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: