Ráj pro milovníky kávy se objeví 10. a 11. října 2015 v Národním zemědělském muzeu v Kostelní ulici na Letné. Bude se totiž konat 4. ročník oslavy kávové kultury – Prague Coffee Festival.

prague-coffee-festival

Prague Coffee Festival bude probíhat v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. A na co se můžete těšit? Můžete navštívit čtyři espresso bary a čtyři bary s kávou připravenou alternativními metodami. V barech se budou v 1,5 hod. blocích střídat české, tak zahraniční pražírny a kavárny. Na barech budete moci shlédnout rozmanitost příprav a chutí filtrované kávy a samozřejmě vše také zdarma ochutnat. I v espresso barech se budou střídat přední české kavárny, pražírny a zahraniční hosté na barech vybavených kávovary La Cimbali. Nově vás v jednom případě čeká i originální vizuální prezentace. Další možností ochutnávky budou samozřejmě také řízené degustace, tzv. cuppingy. Nebudou chybět ani workshopy domácí přípravy kávy nebo espressa, příp. jak rozlišit rozmanité chuti kávy.

Miguel Mateo Sebastian z Manos Campesinas bude mluvit o tom, jak probíhá obchod s kávou v Guatemale. Po oba festivalové dny bude dalším vzácným hostem Brit Steven Leighton z Has Bean Coffee, který bude přednášet na téma marketing kávy.

prague-coffee-festival-foto-2013

Přednáškový program zakončí diskuze majitelů českých i zahraničních pražíren moderovaná Danielem Kolským (mamacoffee) s hosty, kteří budou zastupovat pražírny jako např. The Barn (Německo), Casino Mocca (Maďarsko) či Climpson and sons (Velká Británie). O hudbu se během festivalu postarají DJ Gadjo a DJ Cabaret Manana. V sobotu večer proběhne v Café Jedna ve Veletržním paláci Coffee Party, kam jsou zváni všichni bez výjimky.

Vstupenky můžete zakoupit online nebo tištěné v kavárně Original Coffee (Praha 1). Jednodenní vstupenka stojí 250Kč. V ceně jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy a program festivalu (zdarma). Na stejném místě online se také můžete přihlásit na workshopy a cupping.

Jednou z letošních novinek bude i originální prostor Národního zemědělského muzea, který se pojí s kávou jako zemědělskou plodinou. Celý program se tak uskuteční mezi různými expozicemi či v jejich těsné blízkosti. V rámci festivalu vydává Coffee Embassy také 3. vydání Knihy kaváren, která vás provede po 43ech zajímavých českých místech provoněných kávou. Kniha zároveň funguje jako poukázka na 43 káv zdarma,“ nastiňuje část programu Eva Mrlíková Tydlitátová, hlavní produkční Prague Coffee Festivalu.

Prague Coffee Festival druhým rokem pořádá Coffee Embassy z.s., která si klade za cíl propagaci kávové kultury a seznamování široké veřejnosti s tématy týkajícími se kávy, jejích pěstitelů, zpracovatelů a nových trendů v tomto oboru. Festival probíhá pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky a radního Hlavního města Prahy Jana Wolfa.

Omamná vůně přiláká řadu milovníků tohoto chutného nápoje. Budete patřit mezi ně?

Pošlete článek dál: