Na 4. ročník soutěže Svatební dort roku 2016 jsme upozorňovali a akce má již své vítěze. Nejlepší svatební dort vytvořila Michaela Fajmanová ze studia MIFA. Zajímavé bylo i klání mezi českými celebritami, kde nejvíce zaujala Andrea Kabická. V neděli 10. ledna hodnotila porota v čele s nejlepším českým cukrářem několika posledních let Lukášem Skálou. Členkou poroty byl i speciální host z Austrálie, špičková cukrářka a lektorka Anna Maria Roche.

svatebni-dorty-prehlidka-2016
V soutěži byly předvedeny skutečně nádherné svatební dorty. Foto: Honza Martinec

Vítězným svatebním dortem se stal výtvor s názvem Lucia, třípatrový dort zdobený volánky a cukrovými květy v kombinaci oblíbených barev – bílé, mátové a lila. „S porotci jsme se shodli na čistotě provedené práce, vyváženosti chutí a atraktivním vzhledu i po rozkrojení,“ uvedl Lukáš Skála.

Mezi 9 kategorií nedělního finále patřila i Nejsladší VIP. Z českých celebrit soutěžil: Andrea Kabická, Aleš Háma, Kamila Špráchalová a Markéta Hrubešová. Andrea Kabická přesvědčila odbornou porotu ýkony ve dvou disciplínách – chutí vlastnoručně upečeného dezertu a designem na místě dekorovaným minidortem na téma kávy Nespresso.

Do české knihy rekordů pořadatelé zapsali největší jedlé svatební šaty vyrobené podle skutečných šatů. Šaty váží asi 90 kg a bylo na ně použito zhruba 50 kg fondánu. Vyžádaly si ca. 100 hodin trpělivé práce Pavlíny Loučkové, Hanky Rawlings a Stáni Mutlové.

svatebni-dort-saty
Největší jedlé šaty. Foto: Honza Martinec.

Počtem soutěžících i šíří designů byla letos nejbohatší kategorie amatérů Cukrářský objev roku, ale mě osobně překvapila novinková kategorie Fashion skulptura, ve které soutěžící tento rok předvedli, že čeští cukráři prostě umí,“ komentovala průběh finále Soňa Solařová, ředitelka soutěže a majitelka svatební agentury Unique Wedding.

Výrazný kvalitativní posun zaznamenala juniorská kategorie, kterou stejně jako loni posílili slovenští studenti. Modelace cukrových květin umožnila sledovat dokonalé výtvory a Svatební design dortu se stal inspirací pro řadu cukrářů.

Vítězové všech kategorií získají týdenní stáž pod vedením Lukáše Skály, držitele titulu Cukrář roku a šéfcukráře restaurace Bruxx a vítězové kategorií Svatební dort roku a Cukrářský objev roku navíc mohou absolvovat jedinečný kurz vedený světoznámou cukrářkou Annou Marií Roche, která na finále přicestovala až z daleké Austrálie. Umístění na druhých místech se mohou těšit z kurzů od Stáni Mutlové (PunkRockCakes), Jarky Kasálkové (Luxusní dorty), Julie Alexovičové (Top Cake Studio) a dalších.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kategorie Svatební dort roku
1. místo:
Michaela Fajmanová / Lucia
Lucie Velechovská / Láska hory přenáší
Jana Hrubá / Svatba v šedo-bílé

svatebni-dorty-2016
Trpělivá umělecká práce cukrářů. Foto: Honza Martinec.

Kategorie Svatební design dortu
Lucie Velechovská / Bonnie a klid
Victoria Mkhitaryan / Luxusní svatba v barvě „Marsala“
Martina Kovaldová / Upíří svatba

Kategorie Svatební sada cupcakes
Markéta Sukupová / Láska na provázku
Petra Pecháčková / Společná plavba životem
Klára Libá / Ve zlatě

Kategorie Modelace cukrových květin
Jana Hrubá / Věnec s rudými máky
Silvia Kovárová / Květinová romance
Linda Pereslény Zemánková / Zabudnuté leto…

Kategorie Juniorský hudební dort
Veronika Chodůrová / Na vlnách tónů
Monika Ťahůnová / Melódia môjho srdca
Patrik Zachara / Tóny lásky

Kategorie Fashion skulptura
Jana Teperová / Střevíčky pro Sluneční paní
Martina Kovaldová / Popelčiny střevíčky
Kateřina Holubářová / Letní bota značky Prada

Kategorie Cukrářský objev roku
Šárka Finsterlová / Očima skřítků
Stanislava Buřičová / Zimní krása
Petra Krátká / Stopy ve sněhu

Nejsladší VIP
Andrea Kabická

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: