Cukrářská díla bývají voňavá a krásná a někdy i umělecky hodnotná. Na akci Svatební dort roku určitě bude k vidění jen to nejlepší. Cukrářská událost roku je lákavá nejen pro cukráře profesionální i hobby, ale také pro širokou veřejnost.

cukrová nevěsta
Cukrová nevěsta, příprava šatů. Foto Vojtěch Pavelčík.

Cukrářská soutěž se koná již po čtvrté a jednou z očekávaných podívaných je vizuální nádhera v podobě ukázky práce cukrářské hvězdy, Anny Maria Roche, která je autorkou dokonalých dortů pro celebrity jako Nicole Kidman, Rihanna nebo Celine Dion.
„Anna Maria Roche je nejen uznávanou cukrářkou ale také lektorkou, která je vyhledávána pro svou preciznost a jedinečný design. Je vzorem pro tisíce cukrářů po celém světě. Anna Maria je v cukrářském světě ikonou a nás těší, že návštěvníci akce Svatební dort roku budou mít možnost vidět, s jakou lehkostí vytváří dokonalé dorty“, uvedla Soňa Solařová, ředitelka akce a majitelka svatební agentury Unique Wedding.

Řádnou pozornost si také zaslouží největší jedlé svatební šaty ve velikosti 34, na kterých pracovaly Pavlína Loučková, Hanka Rawlings a Stáňa Mutlová tři měsíce. U toho výtvoru je dokonce očekáváno zapsání do České knihy rekordů. Inspirací pro šaty byl svatební model od renomované návrhářky Soni Hlaváčkové, která se osobně dostaví na slavnostní odhalení. To by mělo proběhnout 10. ledna 2016 po 10. hodině ve foyer hotelu Clarion Congress Hotel Prague, kde se bude konat finále této cukrářské soutěže.

Cukrářky si vybraly odvážný svatební model s bohatě zdobeným korzetem. Oproti originálu bude sladká sukně splývavá a v jednodušší linii,“ komentuje dílo Soňa Hlaváčková, známá česká návrhářka, která se svými luxusními modely uspěla především v zahraničí.

Odhadovaná hmotnost šatů je kolem 90 kg. Z toho důvodu budou umístěny na pojízdném vozíku, který usnadní manipulaci“, odhaluje zákulisí výroby Soňa Solařová. „Chceme nabídnout veřejnosti i soutěžícím možnost poznat zručnost profesionálů, kteří zasednou v porotě a hodnotí soutěžní díla,“ dodává.

Cukrová nevěsta, hotové šaty. Foto Vojtěch Pavelčík.
Cukrová nevěsta, hotové šaty. Foto Vojtěch Pavelčík.

Na tvorbě šatů se podílely:

Pavlína Loučková – vedoucí projektu, Kloboučkovic dortíky
Hana Rawlings – Hana Rawlings Cake Design
Julia Alexovičová – příprava jedlé květiny pro nevěstu, Top Cake Studio
Stáňa Mutlová – Punk Rock Cakes
Jarka Kasálková – příprava čelenky pro nevěstu, Luxusní dorty

Pro rodiny s dětmi je připravena kreativní dílna, kde si budou moci vyzkoušet modelaci z cukrové hmoty, zdobení perníků, muffinů, ale také soutěžit. V oddělených sálech pak na návštěvníky čekají kurzy a workshopy vedené předními českými cukráři.

Cukrová nevěsta. Foto Vojtěch Pavelčík.
Cukrová nevěsta. Foto Vojtěch Pavelčík.

Netradiční bude také módní přehlídka v podání Dance Models, kde budou představeny pracovní oděvy značky Fomi, zástěrky Šik v kuchyni a svatební šaty salonu Adina či modely značky Alae, která obléká například Dagmar Havlovou. Podívanou také předvedou juniorské týmy ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec a Střední odborné školy Horky nad Jizerou.

Do programu je zařazeno také exhibiční pódium, kde budou cukráři prezentovat časovou náročnost a pracnost jednotlivých dekorativních technik. Návštěvníky také čekají zajímavé stánky vystavovatelů. Například španělská značka PRODUCTOS KELMY s sebou dokonce přiveze uznávaného britského cukráře Davida MacCarfrae (David Cakes / UK), který pekl i pro královskou rodinu.

Návštěvníci, kteří se 10. ledna 2016 v Clarion Congress Hotel Prague zúčastní veřejného finále cukrářské soutěže Svatební dort roku 2016, budou moci obdivovat téměř stovku soutěžních exponátů v 7 kategoriích (Svatební dort roku 2016, Svatební design dortu, Svatební sada cupcakes, Juniorský hudební dort, Fashion Skulptura, Modelace cukrových květin a Cukrářský objev roku). Svůj um předvedou i české celebrity v kategorii Nejsladší VIP. Vstupenky lze zakoupit přímo na místě.

Zdroj: www.svatebnidortroku.cz

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: