Soutěž o nejlepší zmrzlinu se konala od 17. července do 17. srpna a pořádala ji česká pobočka mobilní aplikace Yelp. Potvrdilo se, že lidé mají zájem o „poctivé zmrzliny“: čerstvé, bez ochucovával a konzervantů, ze sezónních surovin, vyrobené s láskou podle vlastních, originálních receptů. Nejvíce hvězdiček získalo zmrzlinářství Angelato, následovalo Puro Gelato, Cacao Prague a Crème de la Crème. Z mimopražských podniků byla úspěšná zmrzlinárna v Dobřanech.

Zmrzlinová růže ze zmrzlinářství Amorino. Foto: Media Training
Zmrzlinová růže ze zmrzlinářství Amorino. Foto: Media Training

Těžko mluvit o jediném vítězi, protože rozdíly v první čtveřici byly velmi těsné,“ říká Michaela Plesníková, ředitelka české pobočky Yelp. „Potvrdil se trend, že lidé v létě rádi zajdou na točené a kopečkové dobroty připravené přímo v místních cukrárnách a zmrzlinárnách. A že si bedlivě všímají nejen chuti, ale i vzhledu, přípravy, použitých surovin a také samotných zmrzlinářů,“ dodává.

Roli hrají i osobité cukrárny a zmrzlinárny

Michaely Plesníkové prozradila, že se v hodnoceních velmi často opakoval výraz „poctivá zmrzlina“, co se týká velikosti porcí, kvality výrobku nebo celkové péče, kterou zmrzlináři svým produktům věnují. „Právě lidé, kteří si za svými zmrzlinami osobně stojí a kteří do jejich přípravy nasazují veškerou lásku i um, dokážou na milovníky mražených pochoutek silně zapůsobit,“ míní Plesníková. Jedna recenzentka napsala, že právě díky konkrétním lidem má každá z čtyř nejlépe hodnocených zmrzlináren „trošku jiný punc osobitosti“, a ona se proto „nemůže upsat jen jednomu zmrzlinovému doupěti“.

V soutěži se především objevovaly rodinné firmy a značky. Příznivé ohlasy získali také úplní nováčci, kteří se mohou pochlubit výjimečnou nabídkou, jako například Amorino, italské zmrzlinářství otevřené začátkem července na Malostranském náměstí v Praze: lahodné sorbety a gelata tam totiž do kornoutků aranžují v podobě barevných růžiček.

Celosvětově rozšířená aplikace pro mobilní telefony Yelp se zaměřuje na vyhledávání a hodnocení lokálních podniků a služeb. A od roku 2013 je i v České republice. Naleznete v ní nejen recenze ze zmrzlinové soutěže, tipy na ověřená místa v okolí, ale také pozvánky na další akce Yelp – zářijový brunch, pivní ochutnávky či sbírání pokémonů –  na www.yelp.cz  

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: