Víkendujeme! A samozřejmě máme opět další porci pestré nabídky na příští týden. Zajímavé knižní tipy, něco kulinářského a několik pozvánek na akce. Nenechte si víkendování ujít.

Začtěte se

tri-mesice-florencieKlasický příběh Mary Carterové Tři měsíce Florencie o nevěře a otázkách, jestli odpustit nebo ne, obohacuje tentokrát lehký humor a sluncem prozarena Florencie. Lenin manžel ji podvedl s krásnou Italkou a Lena se rozhodne, že tentokrát to bude ona, kdo si Itálii užije až do dna. Opilá vínem, sluncem a žalem ale zjistí, že Florencie je nejen bláznivá, ale že má i dar nových začátků…
Nakladatel: Ikar

porad-jen-provokujeMáte pocit, že nevhodné chování vašeho dítěte jsou jen naschvály a záměr? Začtěte se do knihy Isabelle Filliozat Pořád jen provokuje a snažte se najít příčinu, proč se tak chová.
Odmlouvání, kolize s vrstevníky, drzost dětí ve věku 6 až 11 let. Naschvály, neposlušnost a kladení odporu? Vina nemusí být jen u vás. Isabelle vás na konkrétních situacích seznámí s myšlenkovými pochody a reakcemi dětského mozku. Autorka vychází z nedávných objevů neurofyziologie a experimentální psychologie, a její rady umožňují lepší pochopení reakcí dítěte v různém věku. Co se děje v hlavách našich dětí? Získáte odpovědi, kterými můžete reagovat na jejich chování a především na jejich potřeby. Zjistíte, jak správně nastavit hranice, posilovat vzájemnou důvěru, jak děti postupně učit osamostatnění.
Vydal CPRESS

piknik-v-provenceElizabeth Bard, která napsala bestseller Oběd v Paříži nás zve na další kulinářské a životní dobrodružství. Piknik v Provence. S manželem při romantickém výletu propadli kouzlu Provence, rozhodli se odstěhovat na venkov a otevřít si tam zmrzlinářství. Druhá autobiografická knížka je opět nejen velmi čtivá, ale také plná lákavých receptů na jídla jako plněné cuketové květy, fíkový koláč nebo medovo-tymiánová zmrzlina. Co se může stát, když se dva lidé z města přestěhují na venkov, když manželé zakládají společný podnik, když se americké děvče učí francouzskému stylu rodičovství a když vášnivá kuchařka objevuje klasickou provensálskou kuchyni? Znovu nechybí ani typický vtip a humor.
Vydalo Motto.

Ochutnejte

Pokud máte zájem proniknout do tajů asijské kuchyně, je jedním z kroků, seznámit se s místními bylinkami. Výborným průvodcem při tom může být projekt nutriční gastronomky Jany Černé, kterou znáte z jejího webu www.zasadnezdrave.cz. Nové stránky mají název Asijské bylinky. U každé bylinky se dozvíte nejen jak vypadá, jak voní a chutná, ale také do jakých pokrmů se hodí, a s jakýmmi bylinkami a kořením ladí dohromady. Kompletní průvodce rostlinkami se pravidelně rozrůstá. Zavítejte tedy na adresu: www.asijskebylinky.cz.

Výletujeme

V pondělí 8. srpna 2016 můžete zavítat na další doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. V Retrotančírně se naučí několik tanečních krků od zkušené lektorky tance. Retrotančírna v rytmu swingu začne v 18.00 hodin komentovanou prohlídkou výstavy.
Večerní taneční program zahájí inspirativní prohlídka výstavy Retro s jedním z autorů výstavy. Návštěvníci budou moci nahlédnout do dobového šatníku tanečnic, kde budou k vidění například extravagantní burleskní kostýmy, šaty „charlestonky“ či móda diskoték. Poté se všichni tancechtiví přenesou do tanečního světa 30. let minulého století. Lekce swingu povede lektorka Hana Otáhlová vtáhne do víru tance úplné začátečníky i zkušenější milovníky klasického swingu.
Akce se koná v pondělí 8. srpna 2016 od 18.00 do 20.00 hod. v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, 110 00 Praha 1). Vstupné na akci je 100 Kč. Více informací najdete na www.nm.cz.

Národní muzeum letos přichystalo už III. ročník mezinárodního setkání flašinetářů Flašinet žije! Uskuteční v úterý 9. srpna 2016. Přivítá pouliční umělce z různých koutů Evropy, kteří oživí centrum Prahy třemi koncerty rozdílných žánrů. Zvuky hracích strojků se rozezní v 10 hod. na Kampě u Karlova mostu, v 14 hod. v barokním kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a v 19 hod. v Českém muzeu hudby. Vstup je na všechny koncerty volný. Nejdůležitější součástí každého mechanického hudebního nástroje je hrací válec. Samotný zvuk mohou vydávat třeba pružné zoubky ocelového hřebene, píšťaly, různým způsobem rozeznívané struny či perforovaný papír.
III. ročník festivalu Flašinet žije! zahajuje sezónu dalších tradičních setkání flašinetářů – Liberecký flašinetář (10. – 12. srpna), Pekařovská pouť (13. srpna) a Mezinárodní setkání flašinetářů v Brně (15. – 16. srpna 2016).

MFF2016_plakatA2.inddKarolinka je oblíbenou zvonicí na Soláni na Vsetínsku. Nyní zve na sobotu 13. srpna na již 9. ročník Mezinárodního folklórního festivalu Léto na Soláni. „Stejně jako v minulých letech se stane Soláň místem setkání milovníků folkloru, hudby, tance a tradičních řemesel. Začínáme již v 10 hodin Haferovým mlsáním ve Zvonici,“ sdělila Alena Vašutová z pořádajícího Sdružení pro rozvoj Soláně. Program se uskuteční na několika místech – ve Zvonici, na louce u ní, a také v amfiteátru, kde bude hlavní scéna. Podrobný program včetně začátků jednotlivých pořadů naleznete na www.zvonice.eu

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: