Pokračujeme další porcí informací pro nadcházející týden. Tentokrát jsme pro vás připravili následující zajímavosti.

Zamiřte do kina

Od 28. července 2016 se budete moci vydat do kin na českou komedii Sezn@mka s Jiřím Langmajerem jako úspěšným svůdníkem i lachtanem na surfu. Pokud jste někdy prošli setkáním ze seznamky, možná tušíte, že bude o zábavu postaráno.
„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa,“ povzdechne si hlavní hrdinka komedie Sezn@mka s Jiřím Langmajerem, Adélou Gondíkovou a Zuzanou Kajnarovou v hlavních rolích.

Přečtěte si

nalehko-clara-bensenDo internetového světa seznamování nás přivádí i nejšílenější rande z internetové seznamky, dva lidé, tři týdny, osm zemí a žádná zavazadla… Minimalistický příběh vypráví o lásce a putování nejen po cestách, ale i vlastního nitra.
Žádné plány, žádné hotely. Řecko, Chorvatsko, Maďarsko, Skotsko, Anglie… Domů si vezou něco víc než suvenýry. Naději. A možná dokonce i lásku…
Příběh Nalehko napsala Clara Bensenová autobiograficky. Chystá se i film.
Právě vydala Metafora.

esencialni-oleje-od-a-do-zZ produkce Metafory pochází i voňavý titul Esenciální oleje, z populární řady Od A do Z. Aneb všechno, co jste chtěli vědět o léčivých olejích. Ty už od pradávna slouží pro zdraví těla i ducha. Naučíte se míchat ty nejúčinnější směsi a o každém z olejů získáte množství detailních informací. Z čeho se získávají, jak se s nimi správně a bezpečně zachází, jaké jsou jejich účinky.
Naleznete doporučení na olej pro konkrétní zdravotní potíže, jako jsou bolesti hlavy nebo zad. Jaké oleje se hodí pro těhotné a kojence. Najdete i tipy na posílení emocionální a duševní stránky.

stesti-je-zadarmoO tom, jakou podobu může mít štěstí, vypráví sbírka povídek skvělé autorky Michaely Klevisové s názvem Štěstí je zadarmo, kterou vydalo Motto. Zaujme nejen milovníky koček.
Zatímco Kamila rozpoutala válku se svými příšernými sousedy, Táňa se už nemůže dívat, jak si její máma ničí život. Oproti tomu Aneta se nejspíš zamilovala – jenže do nesprávného muže. A Jiří má úplně jiný cíl. Snaží se, aby ho dcera měla aspoň trochu raději…
Všem hlavním postavám je společná touha být alespoň trochu šťastnější. To je věc, na kterou má právo každý. V příbězích o důležitých náhodách a životních prozřeních hrají podstatnou roli kočičí (a někdy i psí) hrdinové…

Navštivte

30. července budou na zámku Krásný dvůr probíhat Dvorské slavnosti Jana Rudolfa.

O víkendu 29. – 31. července zve hrad Velhartice na Štíty stříbrného lva aneb Výlet do 14. století aneb Boření mýtů na Velharticích, tradiční slavnost s historicky přesnými ukázkami ze života šlechty i prostého lidu.

Od 29. července do 14. srpna bude v Telči probíhat tradiční festival Prázdniny v Telči. 33. ročník přichystal opět koncerty na zámku, kocouří scény na náměstí, nocturna, výstavy, tvůrčí dílny, výlety, happeningy a performance.

Od července do 27. srpna se v Klatovech tradičně pravidelně každou sobotu dopoledne konají prohlídky historického centra. Navštívit je mohou inviduální turisté či rodiny s dětmi. Zhruba 80 minutová prohlídka vás seznámí s jedinečnými místy a dozvíte se i něco z toho, co se v knižních průvodcích ani na internetu nepíše. Prohlídky se konají za každého počasí a při jakémkoli počtu účastníků.

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: