Zbrusu nové povídky různého ladění vyšly k příležitosti významného výročí Zdeňka Svěráka. Kniha nazvaná Povídky a jedna báseň je svým laskavým humorem pohlazením po duši, což zejména v této nelehké době všichni potřebujeme. V naší soutěži vám nabízíme možnost vyhrát jeden ze tří výtisků této knihy.

Zdeněk Svěrák je autorem nových povídek, z nichž některé jsou humorné, jiné vedou k zamyšlení, ale všechny jsou protkané autorovou laskavostí a životní moudrostí. Inspirací pro povídky mu je život sám a kdokoli z nás se mohl v životě dostat do stejné situace jako jejich hrdinové.

Soutěž končí 21. dubna 2021.

Ceny do soutěže věnoval nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

NEČEKANÁ PŘEDPOVĚĎ BUDOUCNOSTI ČESKÉHO NÁRODA

Bonusem knihy je báseň, která nečekaně předpovídá budoucnost českého národa, a navíc v jedné povídce mohou jen sami čtenáři odhalit pachatele trestného činu.

Moje třetí knížka povídek vás má svým názvem oklamat, že se jedná o skvělé čtení. Proto jsem jejího grafika ponoukl, aby spojka „a“ byla na obálce nenápadná. Pravda je, že obsahuje povídky různého ladění. Nejveselejší je asi Ruina (1963), nejsmutnější je možná Generál (2020). Některé jsou ze života, jiné jsou vymyšlené, ale tak věrohodně, že to nemůžete odhalit. Byl bych rád, kdybyste ve všech našli dávku humoru. Je tam různě poschovávaný, ale doufám, že tam je, protože jinak by mě psaní ani nebavilo.“

Vydává Grada pod značkou Cosmopolis.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: třetí

Výherci: Drahomír Dubina, Božena Stahlová, Josef Jaroš

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: