Že jóga je stále populárnější jsme psali a uvedli i tipy na tituly, které by vám neměly uniknout. Novinkou je i kniha Restorativní jóga s podtitulem Sestavy pro úlevu od bolesti a rovnováhu těla a duše, kterou vydal Nakladatelský dům Grada/Alferia. O jeden ze tří výtisků můžete soutěžit.

V úspěšné jógové řadě nakladatelství Alferia již vyšly tituly Jin jóga a Jóga podle čaker. Brzy vyjde Ájurvéda. Autorka knihy Restorativní jóga, Gail Boorstein Grossman, vystudovala psychologii a po několik desetiletí se věnuje terapeutickým formám jógy.

Restorativní jóga je vhodná pro všechny cvičence nezávisle na fyzické kondici nebo věku, vyhledávaná a doporučovaná je pro lidi oslabené, trpící nerovnováhou v organismu, mající zranění, které většinu fyzických aktivit vylučuje, pro lidi s chronickými nemocemi.

Soutěž končí 29. května 2020.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství Grada.

ANOTACE

Název vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit nebo znovu nastolit rovnováhu. Narozdíl od často dynamických a fyzicky náročných poloh hatha jógy nebo aštánga jógy se pozice drží delší dobu a cíleně napomáhájí odpočinku a uvolnění. Tato forma jógy je vhodná i při rekonvalescenci po zranění nebo nemoci, může pomoci překonat slabší deprese a úzkosti i vyrovnat se s traumatickými událostmi. Tato jóga je vhodná i v období menstruace a v těhotenství. V restorativní józe pozice využívají pomůcky (polštáře, bločky, pásky, bolstery, deky, případně židle), kterými se tělo vypodkládá a podepírá. Principy používání pomůcek jsou v knize podrobně popsány.
Nakladatelský dům Grada – Alferia

Podívejte se na ukázku z knihy.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správní odpověď: terapeutickým formám jógy

Výherci: Bára Šrámková, Vlastimil Bartl, Luďka Abuzaradová

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: